Pobeda ustanika na otvaranju nove sezone

Danas sa početkom u 17: 30h u Banji je odigrana utakmica prvog kola Šumadijske Okružne lige. Sastali su se domaći klub OFK Banja i FK Prvi srpski ustanak iz Orašca. Utakmica je odigrana po oblačnom i kišovitom vremenu na vidno obeleženom terenu za igru uz prisustvo 100-ak gledalaca. Domaćin je prvi došao do prednosti u 6. minutu. Iznenada se našao u prilici Stoičkov, koji je izašao jedan na jedan sa golmanom gostiju i savladao ga. Domaćin je imao veću želju za igru, ali i gosti su pokazali da nisu došli da se brane. U 35. minutu Nedić je centrirao u šesnaesterac domaćih, a na drugoj stativi se našao sam Popović i to je u tom trenutku bilo 1: 1. U nastavku su ulazili još kod domaćih: Čolović Aleksandar, Lazarević Marko i Petrović Željko, a kod gostiju: Pantelić Aleksandar, Jakovljević Nino i Janković Nemanja. U drugom poluvremenu se igrala čvrsta utakmica na sredini terena. A gosti su svoju fizicku spremu i krunisali golom u 75. minutu. Ponovo asistencija Nedića i isti egzekutor Popović Uroš. Da napomenemo da je golman gostiju Dimitrijević u 65. minutu kod rezultata 1:1 odbranio penal, koji je izveo Stoičkov Darko. To je i bio prelomni trenutak na utakmici. Sve u svemu gledali smo odličan fudbal u kom su gosti došli do pobede od 1:2.

Delegat FSSO: Stanić Goran, Sudija: Bogićević Stefan, prvi pomoćnik: Filipović Milan, drugi pomoćnik: Đokić Aleksandar.
Domaćin je nastupio u sastavu: Marjanović Milan, Bosnjaković Aleksandar, Pavlović Milovan, Vesović Dušan, Savić Srđan, Lazović Marko, Stoičkov Darko, Popović Aleksandar, Burčul Marko, Milošević Ivan, Jestratijević Ivan.
Gosti su nastupili u sastavu: Dimitrijević Srđan, Stevanović Darko, Lazarević Branko, Filipović Goran, Starčević Milan, Stojanović Borko, Nedić Nemanja, Lazović Radoslav, Minić Marko, Dimitrijević Milan, Popović Uroš.

Marjan 0 : 0 ŽSK
Banja 1 : 2 Prvi srpski ustanak
Vitlina-Bokanja 2 : 0 Borac
Junkovac 3 : 0 Partizan
Šumadinac 1 : 0 Aranđelovac
Lokomotiva 4 : 1 Beli orlovi
Šatornja 2 : 1 Karađorđe
Lepenica 8 : 2 Vinča