Kadete Grafičara zaustavio šampion

Derbi dve generacije iza juga Marakane, 2004. godište koje igra za Grafičar i 2005. za kadete Zvezde, pripalo je mlađoj. Atraktivna igra, lepa za oko, sa puno pasova i uigranih kombinacija na obe strane. Zvezda ima veći posed, međutim domaći su konkretniji u napadačkoj trećini i stvaraju više prilika za postizanje pogotka.

Radonjić iz Zvezde u 3. minutu pogađa prečku sa 18 metara, a potom se šanse ređaju ispred njihovog gola. Okvir gola na drugoj strani su pogodili Bošković u 19. i Kahvić u 45. minutu, dok su neprecizni ili im je gostujući vratar odbranio šuteve, Ognjenović u tri navrata i Marić. Zvezda je svoje prilike imala preko Đurića i Bubnja, ali je u oba slučaja Kitanović dobro intervenisao.

Zvezda u nastavku preuzima potpunu inicijativu, a Milić je već u 47. minutu goste mogao dovesti u vođstvo. Na drugoj strani Kahvić lepo šutira u 55. minutu iz okreta sa 12 metara, Marinković se istakao sjajnom paradom.

Trenuci odluke su se desili u intervalu između 69. i 73. minuta. Gol za vođstvo gostiju je postigao Mijatović snažnim udarcem u sam ugao sa desetak metara, a potvrdu pobede i konačan rezultat 2:0 je delo Nikolaševića posle kardinalne greške domaćeg vratara.

Do kraja utakmice postoji samo jedan tim na terenu, a Rakić u 83. i 85. minutu ima dve lepe prilike, međutim Kitanović je oba puta sjajno intervenisao i donekle se iskupio za grešku kod drugog gola. Kadeti Zvezde su sasvim zasluženo pobedili veoma dobar tim Grafosa, koji će biti kost u grlu mnogim ekipama.

GRAFIČAR : CRVENA ZVEZDA 0:2 (0:0)

STADION: Rajko Mitić - jug veštačka trava. GLEDALACA: Bez prisustva publike. GL.SUDIJA: Anđelić Aleksandar. POM.SUDIJE: Krstić Nemanja i Tatomirović Slobodan. STRELCI: Mijatović 69.min i Nikolašević 73.min (C.Zvezda). ŽUTI KARTONI: Žaknić, Milentijević i Rakić (Grafičar).
GRAFIČAR: Kitanović, Petrović, Graonja, Milentijević, Žaknić, Beković (Ilić), Bošković, Veselinović (Marković), Kahvić, Ognjenović (Stojković), Matić (Rakić).
CRVENA ZVEZDA: Marinković, Milić (Miladinović), Leković, Vukičević, Stojsavljević, Marić, Mijatović, Đurić (Vidojević), Bubanj (Rakić), Radonjić (Brajić), Nikolašević (Lolić).

Mačva 1 : 1 TSC
Apolon 4 1 : 2 Napredak
Internacional 2 : 5 Brodarac
Real Niš 1 : 2 Kiker
OFK Vršac 0 : 8 Partizan
Rad 1 : 1 Vojvodina