Pravda zadovoljena u drugom poluvremenu

Trenutak kada Kiker postiže prvi gol preko Nikole Marinkovića

Dobra fudbalska predstava na stadionu kod Ložionice i pravedan remi. U izjednačenom prvom poluvremenu crveno-beli su prvi došli u vođstvu i to posle prvog kornera,a u gužvi u šesnaestercu domaćih najbolje se snašao Nikolašević. „Kikersi“ su odmah uzvratili, krenuli su odlučnije prema golu „crveno-belih“ i u 30. minutu odlični Marinković je pobegao svojim čuvarima i rezantnim udarcem poslao loptu u gol nemoćnog prezimenjaka na golu Beograđana. Onda je na scenu stupio arbitar Bojan Nikolić iz Kragujevca. Posle odličnog prodora Bojovića usledio je nepropisan start gostujućeg igrača, sve se dešavalo u šesnaestercu C. zvezde, ali je arbitar izvukao prekraš na liniju kaznenog prostora. U samom finišu prvog poluvremena jedna gužva u petercu domaćih, nekoliko igrača oba tima su bila na travi, i kada su svi očekivali da će biti suđen prekršaj nad golmanom Kikera, Nikolić je nonšalantno pokazao na belu tačku. To je izazvalo pravi revolt i buru protesta, ali odluka nije promenjena,a Leković je bio siguran sa jedanaest metara.

Ipak, pravda je zadovoljena u drugih 45 minuta koji su u potpunosti pripali Kikeru. Posle novog prodora Marinkovića izboren je korner,a na ubačenu loptu najbolje se snašao Miličić i glavom pogodio gornji nebranjeni ugao gola Beograđana. Pored izjednačenja imali su „kikersi“ još prilika, najbolju rezervista Miletić, alimje Marinković sjajno intervenisao i sprečio poraz svog tima. Na kraju pravednih 2-2 u Kraljevu.

KIKER – CRVENA ZVEZDA 2 – 2 (1 – 2)

Korner posle koga C. zvezda dolazi u vodjstvo

Stadion: kod Ložionice Igrano bez prisustva gledalaca Sudija: Bojan Nikolić (Kragujevac) 5 Strelci: Marinković u 30 i Miličić u 62. minutu za Kiker, Nikolašević u 20. i Leković u 43. minutu (iz jedanaesterca) za Crvenu zvezdu Žuti kartoni: Zečević (Kiker) i Nikolašević (C. zvezda). Igrač utakmice: Nikola Marinković (Kiker) 7,5.

KIKER: Stanišić 7, Ugrenović 7, Mihajlović 7, Miličić 7,5, Bukumira 7 (Simović 6), Marinković 7,5, Bojović 7 (Marković -), Dragićević 7, Đurović 7,5 (Mirković -), Milojković 7 (Miletić 6), Zečević 7,5.

CRVENA ZVEZDA: Marinković 7, Savić 7 (Mitić 7), Leković 7, Vukičević 7, Stojsavljević 7 (Marić 7), Vidojević 7, Radonjić 7 (Miladinović 7), Lečić 7, Mijatović 7,5, Nikolašević 7 (Lolić 7), Šljivić 7 (Bubanj 7).

Zemun 3 : 0 Mačva
Vojvodina 4 : 0 Radnički (N)
Partizan 2 : 0 Čukarički
Kiker 2 : 2 Crvena zvezda
Brodarac 1 : 2 RFK Grafičar
Napredak 0 : 2 Spartak ŽK