Zvezda u sumrak do tri boda

Zvezdini kadeti su od samog početka susreta krenuli u silovite napade preko krila odakle su njihovi bočni igrači slali upotrebljive centaršuteve. Tako udarcem glave propuštaju da realizuju prilike Nikolašević u 1. minutu, potom Mijatović i Rakić u 10. i 11. minutu.

Gosti su se opredelili za čuvanje svog gola i da eventualno kontranapadima ugroze gol Zvezde, a najbolju priliku propuštaju u 20. minutu. Saša Knežević izlazi sam pred golmana Zvezde i šutira sa oko 11-12 metara, Marinković je napustio gol liniju i skrativši ugao uspeo da sačuva svoj gol.

Zvezda nastavlja sa napadima i ponovo su njeni igrači dominantni u skoku, ali udarac  Bubnja sa 12 metara u 32. minutu odlazi pored gola. Gosti zatim u dva navrata pokušavaju šutevima sa oko dvadesetak metara da savladaju Marinkovića, ali Brahićev udarac u 34. minutu golman Zvezde brani, dok je Lukić u 45. minutu bio neprecizan. Mogao je i Nikolašević da postigne u poslednjem minutu pogodak za Zvezdu, kada je lepo primio dubinski pas, ali njegov šut sa desetak metara završava na ogradi iz gola.
Prvih petnaestak minuta u nastavku vidimo mnogo otvoreniju igru Teleoptika, ali bez konkretnog učinka u završnici napada. Na drugoj strani Zvezda je mogla doći u vođstvo u 60. minutu. Sa 5 metara udaljenosti od gola prvo je udarac uputio Bubanj, a potom i Nikolašević, isprečio se ˝storuki˝ Čukuranović.

Jedinu priliku u drugom poluvremenu, ali ogromnu, Teleoptikovi mladići nisu realizovali u 68. minutu. Izvode brz kontranad dva na jedan, Brahić nesebično upošljava Nemanju Kneževića, koji neometan šutira sa 10 metara, iz prve, za koji centimetar kraj stative.

Domaći potom preuzimaju sve konce igre u svoje ruke, a šta je Rakić promašio u 72. i 75. minutu, graniči sa nestvarnim. Potom i Lolić u 80. minutu ne uspeva da pretvori u gol sjajnu priliku, šutiravši sa oko 12 metara iznad gola. Dva minuta kasnije gosti ostaju sa deset igrača kada je Moračanin kao zadnji igrač odbrane povukao Dimitrijevića sa leđa kome je bio otvoren put ka golu protivnika.

Od tog momenta igrači Zvezde još više stežu obruč oko gola gostiju, a Nikolašević u 86. minutu ne koristi ko zna koju priliku da domaći povedu. Međutim već u sledećem napadu bek domaćih Mitić pogađa metu i donosi svom timu 3 boda. Protutnjao je po desnoj strani i kada se našao na 7-8 metara od gola, šutirao u suprotan ugao i pogodio malu mrežu.

Pobeda Zvezde je sasvim zaslužena i sa ova 3 boda su se izjednačili sa trećeplasiranim Partizanom. Najbolji u domaćem timu su bili kapiten Leković i strelac jedinog gola Mitić, dok se u Teleoptiku istakao bravuroznim odbranama golman Čukuranović. Sledeće nedelje Zvezda gostuje u Lučanima, a Teleoptik dočekuje drugoplasirani Čukarički.

CRVENA ZVEZDA - TELEOPTIK 1:0 (0:0)

STADION: Rajko Mitić - jug veštačka trava. GLEDALACA: Bez prisustva publike. GL.SUDIJA: Vićentijević Dušan. POM.SUDIJE: Šoškić Tihomir i Rajović Marijana. STRELAC: Mitić 87.min (C.Zvezda). ŽUTI KARTONI: Mitić, Marić i Nikolašević (C.Zvezda), S.Knežević (Teleoptik). CRVENI KARTON: Moračanin 82.min (Teleoptik).
CRVENA ZVEZDA: Marinković, Mitić, Marić (Stojsavljević), Leković, Vukičević, Vidojević, Mijatović (Škobalj), Lolić (Ergarac), Rakić, Bubanj (Dimitrijević), Nikolašević.
TELEOPTIK: Čukuranović, Fijala, Ćelić, Simović, Stamenković (Brkljač), Moračanin, S.Knežević, M.Knežević (Momić), Brahić (Joković), Lukić, Amanović.

Mačva 0 : 1 Spartak ŽK
RFK Grafičar 5 : 1 Mladost (L)
Crvena zvezda 1 : 0 Teleoptik
Čukarički 5 : 1 Rad
Radnički (N) 3 : 2 OFK Vršac
Zemun 6 : 1 Real Niš