Kadeti Zvezde pregazili Real

Kadeti Zvezde za rivala imaju goste iz Niša sa nazivom njihovog mnogo slavnijeg imenjaka iz Madrida. Međutim momci iz niškog Reala se ne mogu pohvaliti ove godine dobrim rezultatima, trenutno se nalaze na nezavidnom 18. mestu, daleko od luke spasa koja se zove opstanak.

Razlika u klasi je uočljiva od samog starta, Bubanj već u 2. minutu ne koristi izglednu priliku. Gojkov je precizniji u četvrtom, prevario je svog čuvara i sa 12 metara loptu smestio u donji levi ugao, za vođstvo Zvezdinih kadeta. Dominacija je nastavljena i u daljem toku meča, međutim Zvezdinim napadačima nedostaje koncentracija kod završnog udarca.

Neozbiljnost je domaće igrače koštala primljenog pogotka u 31. minutu. Naime, Karišik je umesto golmanu, loptu predao u noge Prodanoviću, ovom nije bilo teško da je sa par metara plasira u praznu mrežu. Pokušavali su potom domaći da promene ishod, ali im to ne uspeva do kraja poluvremena.

Zvezda u nastavku želi sto pre da dođe do gola, Vidojević u 52. minutu sa svega 5 metara, nakon kornera, loptu šalje glavom kraj stative. Promene rezultata nema sve do 67. minuta, kada Lolić koristi neodlučnost gostujuće odbrane i ponovo dovodi crveno-bele u vođstvo. Samo minut kasnije je 3:1, Lolić je asistirao Šljiviću, ovaj sa 10 metara plasira loptu u nebranjeni deo gola. Šljivić dva minuta kasnije postiže svoj drugi, a četvrti pogodak za Zvezdu i time ovaj susret lišava neizvesnosti.

Vidljiv je raspad odbrane gostiju, to koristi Bubanj i postiže dva gola u 81. i 83. minutu, prvi posle solo prodora, a drugi na asistenciju Graonje. Het-trik i konačan rezultat 7:1, delo je Mateje Bubnja u 88. minutu.

Posle ove pobede Zvezdini kadeti za vikend gostuju u Vršcu, a Realovi u Nišu igraju protiv Čukaričkog.

CRVENA ZVEZDA - REAL NIŠ 7:1 (1:1)

STADION: Rajko Mitić-jug veštačka trava. GLEDALACA: Bez prisustva publike. GL.SUDIJA: Peković Petar. POM.SUDIJE: Ristić Milovan i Rajković Miloš. STRELCI: Gojkov 4, Lolić 67, Šljivić 68. i 70.min i Bubanj 81, 83. i 88.min (C.Zvezda), Prodanović 31.min (Real Niš). ŽUTI KARTON: Petrović (Real Niš).

CRVENA ZVEZDA: Miladinović, Nedeljković (Mitić), Marić, Karišik (Graonja), Vukičević, Vidojević, Gojkov (Lolić), Milosavić (Radonjić), Rakić, Šljivić (Majstorović), Bubanj.

REAL NIŠ: Tatarac, Mitković, Maksimović, Petrović (Dinić), Radenković, Bisenić (Janković), Prodanović (Radivojević), Ristić (Kotnik), Nikolić (Miljković), Pešić, Bojić.

Mačva 1 : 3 Kiker
Partizan 4 : 2 Brodarac
Vojvodina 5 : 0 Napredak
Zemun 5 : 1 TSC
Radnički (N) 3 : 0 Apolon 4
Čukarički 2 : 0 Internacional