Kadeti Zvezde sa pola tuceta golova ispratli Lučance

Kadeti Crvene zvezde nisu ponovili prošlogodišnji uspeh kada su se okitili titulom, ove godine su zauzeli tek četvrto mesto. Na zatvaranju sezone u goste im stižu vršnjaci iz Lučana.

Samo što je susret počeo, kazaljka nije okrenula ni pun krug, Zvezda je preko Rakića povela. Nije mu bilo teško da sa metra razdaljine zakuca loptu u praznu mrežu posle dobre akcije čitavog napadačkog reda. Potom lepu kombinaciju Bubnja i Graonje u 17. minutu, ovaj potonji završava šutem sa 12 metara, Matijašević se istakao odbranom. Golman gostiju je ipak kapitulirao 5 minuta kasnije, Šljivić je sa 18 metara poslao više precizan nego jak šut u samo ćoše za 2:0.

Zvezda apsolutno dominira terenom, u 27. minutu su mogli i do trećeg gola. Bubanj nije najbolje odreagovao pred golom gostiju, Matijašević je ovog puta sačuvao svoju mrežu. Rezultat 3:0 je bio već u 34. minutu,  Graonja je pogodio u trepavicu Rakića na svega 5 metara od gola Mladosti. Igrao se 39. minut kada je viđena prelepa akcija Šljivić, Lolić, egzekutor Milosavić za četvrti gol domaćih.

Raspad igre gostiju mogao ih je dva minuta kasnije koštati još jednog primljenog pogotka, Šljivić ovog puta nije bio najprisebniji u odsudnom trenutku. Četiri gola prednosti sa kojom je Zvezda otišla na odmor je velika zaliha, a gostima preostaje da promene pristup igri, sačuvaju obraz i ne dožive katastrofu.

Samo što je krenuo nastavak Bubanj je izašao sam pred Matijaševića, ali je golman gostiju po ko zna koji put uspešno zaštitio svoj gol. U 55. minutu je pukla petarda, Rakić postiže het-trik na asistenciju Milosavića.

Bubanj se najzad upisao u strelce u 66. minutu, šutem sa 16 metara, prethodno se lepo oslobodivši svog čuvara. Poslednju priliku na utakmici ima Nikolić u 79. minutu, kada ne uspeva sa tri metra da pogodi gol gostiju i tako konkuriše za promašaj utakmice.

CRVENA ZVEZDA - MLADOST 6:0 (4:0)

STADION: Rajko Mitić-jug veštačka trava. GLEDALACA: Bez prisustva publike. GL.SUDIJA: Stefanović Milan. POM.SUDIJE: Novaković Novak i Cvetković Ivan. STRELCI: Rakić 1, 34. i 55, Šljivić 22, Milosavić 39. i Bubanj 66.min (C.Zvezda).

CRVENA ZVEZDA: Marinković, Nedeljković (Mitić), Graonja (Đurić), Karišik, Vukičević, Vidojević (Majstorović),  Lolić, Milosavić (Nikolić), Rakić (Dimitrijević), Šljivić, Bubanj.

MLADOST: Matijašević, Vlašković, Zlatanović (Milosavljević), Gordić, Stojanović, Veličković (Radojević), Pelivanović (Bojović)10, Bogdanović (Jelić), Racić (Radojković), Obućina, Divac.

Mačva 4 : 1 Napredak
Brodarac 3 : 2 TSC
Kiker 2 : 2 Apolon 4
Partizan 6 : 2 Internacional
Vojvodina 9 : 2 Real Niš
Zemun 2 : 1 OFK Vršac