Kadeti Spartaka pobedili vršnjake iz Grafičara

Posle utakmice omladinaca, na teren iza juga Marakane su izašli i kadeti Grafosa i plavih golubova. Odmah na startu gosti stavljaju do znanja da nisu došli isključivo da se brane. Čejić u 7. minutu lepo prolazi po krilu i upošljava usamljenog Jankovića na 4-5 metara od gola, kojem nije bilo teško da realizuje zicer.

Gosti nastavljaju dominaciju, a Stanić sa ivice kaznenog prostora u 15. minutu pogađa prečku, lopta se odbija do Simića čiji udarac glavom sjajnom paradom brani Kitanović. U 17. minutu velika nesmotrenost gostujućeg golmana, kada prima gol sa preko 25 metara iskosa. Doduše Jovanović je hteo da centrira, lopta mu je prešla preko noge i iznenadila sve na stadionu, pa i Slijepčevića i završila u mreži.

Posle početnih uzbuđenja, tempo igre je opao, jedino je brzonogi Janković u dva navrata dobro zagrejao dlanove golmanu domaćih Kitanoviću. Spartak do poluvremena ima još jednu ozbiljnu šansu u 43. minutu, Čejić je lepo proigrao Stanića na penaltiku, ali je ovaj loptu poslao visoko iznad prečke.

Mladi Grafosi su se u nastavku probudili i neprestano atakuju na gol Subotičana, međutim gosti iz brze kontre u 55. minutu imaju idealnu priliku da povedu. Posle šuta Simića sa 5 metara, Kitanović je uhvatio "živu " loptu. To što nije on iskoristio jeste Peić Tukuljac 10 minuta kasnije nakon kornera i doveo Spartak u novo vođstvo.

Škobalj je samo dva minuta kasnije mogao da poravna rezultat, međutim njegov šut sa par metara brani rezervni golman gostiju, Dulić. Svi pokušaji domaćih do kraja da izjednače rezultat nisu urodili plodom, tako da su sezonu zatvorili porazom. I pored pomalo iznenađujućeg poraza kadeti Grafičara su prvenstvo završili na izvanrednom petom mestu.

GRAFIČAR - SPARTAK 1:2 (1:1)

STADION: Rajko Mitić-jug veštačka trava. GLEDALACA: Bez prisustva publike. GL.SUDIJA: Kovačević Igor. POM.SUDIJE: Šoškić Tihomir i Božić Dejan. STRELCI: Jovanović 17.min (Grafičar), Janković 7. i Peić Tukuljac 65.min (Spartak).  ŽUTI KARTONI: Žaknić (Grafičar), Kolarić i Desnica (Spartak).

GRAFIČAR: Kitanović (Borjan), Jovanović (Stojković), Stojsavljević, Goldin, Žaknić (Čolić), Đokić, Matić, Veselinović (Sandulović), Škobalj, Ognjenović, Nikčević (Spasojević).

SPARTAK: Slijepčević (Dulić), Desnica, Čučković, Ignjatović, Miletić (Tomić), Janković (Lakić), Kolarić, Simić, Čejić (Markoski), Stanić (Bekić), Peić Tukuljac.

Mačva 4 : 1 Napredak
Brodarac 3 : 2 TSC
Kiker 2 : 2 Apolon 4
Partizan 6 : 2 Internacional
Vojvodina 9 : 2 Real Niš
Zemun 2 : 1 OFK Vršac