B 2000
Plaskovac
Mladost
Minimalac za kraj serije

Posle devet mečeva bez poraza, fudbaleri Sloge poraženi su, u okviru 27. kola Međuopštinske lige Aranđelovac Topola, od domaće Jasenice rezultatom 1:0. U jednoj borbenoj, neizvesnoj i pomalo čudnoj utakmici, domaći su herojskom igrom (ali uz malo sreće) zabeležili veoma važnu pobedu. Treba reći da su fudbaleri Jasenice utakmicu počeli sa 10 igrača,a da su u 23. minutu bili lišeni usluga Jankovića, koji je zbog povrede morao da napusti meć. U takvom odnosu snaga uopšte ne čudi podatak da su gosti dominirali terenom i imali sijaset prilika. Gosti su do gola mogli već u 5.minutu kada je Antonijević šutirao 15-ak metara iskosa sa desne strane, a prečka bila saveznik golmana Spasića. Do kraja poluvremena ređale su prilike gostiju. Šutevi M.Pavkovića u 8. i 33. minutu, Antonijevića u 12. i 23. A.Pavkovića u 39. minutu su završavali ili pored gola ili u rukama vrlo dobrog Spasića. Najizgledniju priliku za gol gosti su imali u 43. minitu kada je Č.Petrović uposlio Babića, a ovaj sa 7-8 metara iskosa sa leve strane tukao pored gola.

Drugo poluvreme počelo je šansom gostiju. Gajić je bio u prilici, ali je sa 20-ak metara šutirao pored gola. Zbog silnih promašaja gosti postajali sve nervozniji,a domaći to pokušavali da iskoriste. Najbolju priliku za gol fudbaleri Jasenice su imali u 54. minutu kada je Karić uposlio V.Petrovića, ali je njegov udarac glavom sa 7-8 metara Jelesijević uspeo da odbrani. Do kraja meča  ređale su se prilike gostiju: Antonijevića u 64. i 69. minutu. M.Pavkovića u 73. i 78. minutu. Gosti su go gola mogli i u 82. minutu.Č.Petrović je šutirao sa 16-17 metara,ali je ovaj put stativa bila saveznik golmana Spasića. Domaći fudbaleri su se sve vreme branili iz kontranapada tražili svoju šansu. I iskoristili je u 90. minutu. Posle jednog od retkih kornera koji su izveli u šesnaestercu gostiju najviši u skoku bio je Čolić i glavom savladao Jelesijevića za ogromnu radost domaćih.

Jasenica (Božurnja) - Sloga (Zagorica) 1:0

Igralište u Božurnji. Gledalaca oko 100. Delegat:Dejan Perkić (Aranđelovac). Glavni sudija:Milan Milovanović (Vrbica).Pomoćnici:Đorđe Radulović (Stojnik) i Ivan Šundić (Belosavci). Strelac:Čolić u 90.minutu za Jasenicu. Žuti kartoni:Čolić, Đorđević (Jasenica) M.Jelesijević,Antonijevič (Sloga) Crveni karton:Čolić (drugi žuti)  u 90. minutu.

Jasenica: Spasić, Janković, Manojlović, Čolić, Tanasijević, Đorđević, Matić, I.Vesić, V.Petrović, Karić.

Sloga: N.Jelesijević, M.Jelesijević, Gajić, Đ.Vesić, Stevanović. A.Pavković, J.Petrović, Babić (od 60. Ivanović), M.Pavković, Antonijević, Č.Petrović.