Moravac Orion u 1/16 finala Kupa Srbije

Jedan gol bio je dovoljan izabranicima trenera Jovana Stankovića da izbore plasman u samu zavrÅ”nicu najmasovnijeg takmičenja u zemlji. Plasmanom u 1/16 finala fudbaleri Moravac ORIONA ispisali su novu stranicu klupske istorije, koja je posle osvajnja Kupa FSRIS, naslova prvaka Srpske lige Istok i Kupa Jablaničkog okruga dodatno obogaćena i ulepÅ”ana.

Domaćin je bio bolji, stvotio nekoliko povoljnih prilika za gol, ali je samo jednom lopta zavrÅ”ila iza ledja sigurnog golmana Timoka Jovanovića. Prvi je u 13. minutu zapretio MiloÅ” Stanković, ali je čuvar mreže Zaječara bio na visini zadatka. U 20. minutuĀ  Nigerijac Egbo je posle kornera uputio udarac glavom, ali je golman Zaječaraca Jovanović bio siguran. U 31. minutu dve idealne prilike za Aleksandra Stankovića: najpre je njegov udarac sa 6-7 metara zaustavio čuvar mreže Timoka, a zatim je Stanković, neometan odbijenu loptu sa "peterca" poslao preko gola.

U 61. minutu trenutak odluke: Marinković je u Å”esnaestercu Timoka, s ledja, uz povlačenje za dres sruÅ”io Cvetkovića, pa za sudiju Predraga Milenkovića nije bilo dileme da je u pitanju prekrÅ”aj za najstrožu kaznu. Siguran sa bele tačke bio je Djordje Vukosavljević.

Do kraja su domaći joÅ” dva puta zapretili. U 71. minutu Regojević je posle akcije Kostića Å”utirao sa 14-15 metara, ali je lopta zavrÅ”ila iznad gola.U 76. minutu Veličković je pravovremeno dobio loptu na levoj strani napada Moravca ORION, Å”utirao sa 7-8 metara ali je golamn Jovanović zaustavio udarac. Gosti su jedini Å”ut ka golu domaćina uputili u 85. minutu kada je Marinković posle kornera poslao loptu daleko iznad gola Moravca ORION. Na kraju aplauzi za igrače Moravac ORIONA koji će i u 1/16 finala biti domaćini u Sportskom centru ORION u MrÅ”tanu.

KUP SRBIJE - PRETKOLO 1/16 FINALA KUPA SRBIJE

MORAVAC ORION - TIMOK 1:0

Strelac: 1:0 Vukosavljević u 61. minutu iz jedanaesterca - MrÅ”tane, Sportski centar ORION, gledalaca: 800, sudija: Predrag Milenković (Leskovac), žuti kartoni: Cvetković, Kostić (Moravac Orion), Todorović, Marinković (Timok). Igrač utakmice:Ā  Daniel Lampevski (Moravac ORION).

MORAVAC ORION : Mitrović, Cekić, Regojević, Marković, Egbo, Lampevski, Cvetković (od 73. Rajković), M. Stanković, Čokić (od 50. min. Kostić), Veličković, A. Stanković (od 50. minu. Vukosavljević).

TIMOK: Jovanović, Stojanović (od 45. min. Vasiljević), Lukić (od 85. mion. Golubović), Marinković, Andrejević, Jelenković, Todorović (od 55. Stoiljković), Joković, Kaličanin, Siladji.