Šumadinac ubedljivo poražen u Zagorici

Nakon gotovo trideset godina Zagoričani i Natalinčani odigrali su meč u istom rangu takmičenja. Prijatno vreme okupilo je priličan broj gledalaca, koji su mogli da vide solidnu igru, dosta prilika, požrtvovanu, ali korektnu igru obe ekipe. U 9.kolu Međuopštinske lige Aranđelovac-Topola Sloga-Šumadinac 4:0. Aplauz (ali i uzdahe) domaćih navijača prvi je izmamio M.Jelesijević u 2.minutu, kada je (posle dobrog dodavanja V.Petrovića) umesto mreže sa 5 metara pogodio stativu. Nekoliko minuta kasnije domaći su postigli pogodak. V.Petrović je izveo korner, a J.Petrović glavom sa 7-8 metara loptu poslao u mrežu. Priliku za gol fudbaleri Sloge su imali u 18.minutu, ali je Č.Petrović sa 10 metara šutirao pored gola. M.Jelesijević je izmamio još jedan uzdah domaće publike, kada je 10-ak metara iskosa se desne strane pogodio prečku. Domaći su  (utisak je sasvim zasluženo) udvostručili prednost u 21.minutu. V.Petrović je asistirao M.Jelesijeviću,a ovaj sa 10-ak metara savladao Marića. Zagoričani su na petnaestominutni odmor mogli i sa ubedljivijom prednošću,ali je udarac M.Jelesijevića sa 20-ak metara završio pored gola.

Drugo poluvreme donelo je nešto angažovaniju igru gostiju, koji su uglavnom udarcima sa distance pokušavali da ugroze (danas  skoro pa besposlenog) Jelesijevića. Šutevi Damnjanovića (47.i 56.minut), Živkovića (69.minut) zavšili su ili preko ili pored gola. U 72.minutu domaći su postigli  treći pogodak  Č.Petrović je  umakao svojim čuvarima, asistirao M.Jelasijeviću,a ovaj rutinski završio akciju. Sigurno najbolju partiju ove jesene fudbaleri Sloge krunisali su još jednim golom u 82.minutu. Antonijević je izveo korner, Dimitrijević tukao sa 12 metara, golman gostiju uz pomoć prečke sačuvao gol, a odbijenu loptu V.Petrović sa 10-ak metara zakucao u mrežu.

Sloga (Zagorica) - Šumadinac 1913 (Natalinci) 4:0

Igralište u Zagorici. Gledalaca oko 60. Delegat:Ivan Gavrilović (Ovsište). Sudija:Đorđe Miljojković (Miraševac), pomoćnici:Jovica Mijatović (Belosavci) i Petar Antonijević (Topola). Strelci:Jovan Petrović u 9.minutu, Marko Jelesijević u 21. i 72.minutu i Vladimir Petrović u 82.minutu za Slogu.

Sloga: N.Jelesijević, Lekić (od 76. Ćosić), Dimitrijević, Vesić, Stevanović, Gušić, Antonijević, J.Petrović, Č.Petrović (od 83. Milić), V.Petrović, M.Jelesijević.

Šumadinac 1913: Marić, Stojanović, Jakovljević, Ukropina, Ivošević, Radovanović, Milivojević (od 36. Simić), Živković, Karaklić (od 85. Miladinović).

Fudbal Fudbal Međuopštinska liga Arandjelovac-Topola Budućnost Šumadinac (N)