Surduličani konačno raspucani: Radnik - Rad 4:2
26.09.2020 vranjenews.rs

Beg sa začelja tabele za Surduličane: detalj sa danaŔnje utakmice - foto: FK Radnik

PobedomĀ nad ekipom Rada odĀ 4:2Ā (1:1) u 9. prvenstvenom kolu fudbaleri surduličkog RadnikaĀ pobegli su sa samog začeljaĀ tabele Super lige Srbije.

Ā

Za Radnik je sve krenulo kako se samo poželeti može;Ā poveliĀ su na vreme, većĀ u 3. minutuĀ susreta golom jednog od najboljih strelaca ekipeĀ Milana Makarića,Ā koji je loptu sproveo u mređu pored golmana gostiju, nakon Å”to je dobio jednu dobru dubinsku loptu.

Međutim,Ā gostiĀ su do kraja poluvremenaĀ poravnaliĀ na 1:1 golomĀ SaÅ”e Jovanovića u 38.Ā minutu kome je da se upiÅ”e u strelce neÅ”to slabijom intervencijom pomogao golman domaćih Ivan Kostić.

Prethodno Surduličani nisu uspeli da u gol pretvore nijednu odĀ pet, Å”est vrlo zrelihĀ prilika, a posle izjednačenja pogodili su stativu Radovog gola.

U drugom delu igre bilo jeĀ neizvesno do 59.Ā minuta kada jeĀ Ivan Kričak glavomĀ doneo prednost domaćinima, ali jeĀ Aleksandar BusnićĀ samo tri minuta kasnije udarcem sa viÅ”e od 25 metaraĀ doneo izjednačenjeĀ građevinarima, opet posle, čini se, neÅ”to slabije intervencije i loÅ”eg postavljanja golmana domaćih Kostića.

Ipak,Ā Radnik dodaje gasĀ i u 69. minutu treći put ih u vođstvo dovodi ukrajinski internacionalacĀ Evgen Pavlov,Ā koji se najbolje snaÅ”ao u petercu gostiju posle jednog kornera.

Gosti nisu imali snage za treće izjednačenje, a domaćinima jeĀ pobedu osiguraoĀ makedonski internacionalacĀ Zoran DanoskiĀ prelepimĀ golom glavom u stilu engleskih centarfora u 79. minutu susreta.

Sa tri nova boda Radnik se sa dvadeseteĀ popeo na petnaestuĀ poziciju na tabeli Super lige i sadaĀ ima 7 bodova, dok je Rad sedamnaesti sa 6.

U narednom kolu Surduličani ćeĀ gostovati ZlatiboruĀ u Čajetini.

Izvor:Ā vranjenews.rs