Traktorče ore i u prvoj brzini

Detalj sa meča IMT- OFK Žarkovo (foto: H.D.Vujanović)

IMT je startovao dobro ovog proleća, a onda nanizao dva poraza, dok Žarkovo nakon iznenađujućeg poraza kući od Pančevaca ima četiri uzastopne pobede. Prvih pola sata protiče u međusobnom ispitivanju snaga, može se zabeležiti samo Lučićev šut sa desetak metara, lopta je završila van okvira gola. Odmah potom gol, Lazović u 32. minutu dovodi IMT u vođstvo nakon što se lopta odbila do njega posle šuta Kijevčanina u stativu.

Prvu priliku za gol Žarkovo ima preko Ignjatovića, igrao se 39. minut. Na njegovu žalost lopta je posle šuta sa 12 metara odskakutala kraj same stative.

Drugo poluvreme je započelo prilikom za IMT, Todorović sa 16 metara biva neprecizan za koji centimetar. Posle toga nije viđeno ništa značajno pomena, igralo se neobavezno kao na prijateljskoj utakmici. Monotoniju je malo razbio Zorić u 75. minutu kada je zagrejao dlanove Šuljagiću šutem sa 7-8 metara. Krajnji rezultat je pravi reper stanja na terenu, domaći su tek za taj jedan gol i bili bolji.

Naredno kolo Novobeograđani su gosti Borcu u Čačku, dok Žarkovo dočekuje Piroćance.

IMT - ŽARKOVO 1:0 (1:0)

STADION: FK IMT. GLEDALACA: Bez prisustva publike. GL.SUDIJA: Vujović Nikola. POM.SUDIJE: Živković Marko i Tubić Njegoš. STRELAC: Lazović 32.min (IMT). ŽUTI KARTONI: Zorić i Purić (IMT), Gojkov (Žarkovo).

IMT: Katić, Zorić, Vukašinović, Stamenić (Fofana), Marković, Stefanović, Todorović (Ilić), Damnjanović, Kijevčanin, Lučić, Lazović (Purić).

ŽARKOVO: Šuljagić, N.Jovanović, Karišić (Zuvić), I.Jovanović (Mirković), Ignjatović, Vidović, Kiso, Gojkov, Nović (Dišić), Obrenović (Stevanović), V.Ilić (M.Ilić).