Bogovi su pali na teme

Presudilo zrnce sreće u derbiju - dizač Ribnice Predrag Bićanin i srednji bloker Vladimir Gajović u akciji

Fantastična utakmica u Kraljevu, pravi derbi, vrhunska odbojka, viÅ”e od dva i po sata drame i na kraju pobeda lidera superligaÅ”kog karavana. Ribnica je doživela joÅ” jedan poraz, prvi na domaćem terenu ove sezone. Beograđani su imali snažnu podrÅ”ku Delija koji su u velikom broju doÅ”li u sportski hram na desnoj obali Ibra. Lider je odlično počeo utakmicu, dizač Arsenoski je razigrao sve saigrače koji su bili u postavi. Na drugoj strani, domaćin se mučio, OkoÅ”anović nije uspevao da pronađe pukotinu u bloku "crveno-belih", pa je Ribnica poene uglavnom zarađivala iz greÅ”aka gostiju. Pri vođstvu C. zvezde 14-11 sa klupe Ribnice su reagovali prvim tajm autom. Nije pomoglo, Beograđani su noÅ”eni pesmom sa tribina igrali jako dobro, dok u Ribnici nije bilo raspoloženog igrača. Pri vođstvu C. zvezde 20-15 usledio je novi predah sa klupe Ribnice. Menjao je Milan Simojlović, Å”ansu su dobila oba dizača, probao da nađe pravi ritam, ali Ribnica nije ličila na sebe. Zvezda je lako stigla do Å”est set lopti, iskoristila drugu za vođstvo u meču 19-25.

Ā

Na početku drugog seta, prva tri igrača Ribnice (Todorović, Safanov, Petković) su promaÅ”ili servis, ali kako je igra odmicala, Kraljevčani su doÅ”li do daha. Posle par lepih akcija i velike borbe na parketu, "musketari" su doÅ”li do vođstva 11-9 i usledio je tajm aut Igora Žakića. Ribnica ubrzo i mala i tri poena prednosti, ali je Meljanac uspeo da vrati Zvezdu na egal. U srediÅ”njici seta odlična rola OkoÅ”anovića za novo vođstvo Ribnice 18-15 i novi predah sa klupe gostiju. Tamo gde je korektor Ribnice stao, nastavio je Žarko Ubiparip koji je iskoristio odlične odbrane svog tima i poentirao dva puta na trojni blok. Ribnica je povela 23-19, Ubiparip je doneo tri set lopte,a domaći su iskoristili drugu preko OkoÅ”anovića za izjednačenje u meču 25-22.

Sve vreme u trećem setu "crveno-beli" su imali tri poena prednosti,a onda je usledio period kada su domaći zaigrali jako dobru odbranu, upasivili su nekoliko napada Meljanca i Tadića i posle prolaza OkoÅ”anovića, Safanova i Ubiparipa na semaforu je zasijalo 16-14 za Kraljevčane. Tada je na scenu stupio kapiten C. zvezde, Čeda Stanković je prvo izblokirao Stefanovića, pa proÅ”ao tempo, da bi Ristić zakucao blokom OkoÅ”anovića. I Beograđani su ponovo vodili 17-18. Žakić je u igru uveo Nikolića koji je sa tri vezana poena doneo C. zvezdi dve set lopte. Ribnica je spasila obe i usledila je drama. Usledile su joÅ” tri set lopte gostiju i sve tri je domaćin spasao preko Stefanovića koji je odlično prolazio tempo. A onda je odservirao as za prvu set loptu "musketara", da bi Ivan Todorović blokom stavio tačku na ovaj fantastičan set, 29-27.

U čevrtom setu gledali smo istu sliku kao i u prethodna tri. Gosti bi na početlku stekli dva poena prednosti i znalački ih čuvali do srediŔnjice ovog dela igre. Onda je Safanov sa dva poena, jedan as, doneo Ribnici izjednačenje 14-14, ali se Meljanac vratio u igru i ponovo doneo dva poena prednosti "crveno-belima". Upravo je snažni odbojkaŔ gostiju bio "iks faktor" u četvrtom setu, bio je nezaustavljiv, doneo je četiri set lopte svom timu, a C. zvezda je iskoristila drugu posle bloka Arsenoskog za novo izjednačenje u meču 21-25.

Drama je nastavljena u petom setu, Crvena zvezda je na promeni strana imala prednost 8-7, ali je Ribnica posle greÅ”ke Meljanca i bloka Safanova preokrenula i povela 10-8. Vratila se Zvezda na krilima Ristića i stigla do vođstva 13-12, ali je servis greÅ”ka odbojkaÅ”a C. zvezde i potom otpucana lopta u aut Meljanca donelo Ribnici meč loptu. Nije iskoristila, ali je Popović servis greÅ”kom doneo drugu koju je spasao rezervista Milić odličnim tempom. Onda je Daca izblokirao Safanova za prvu meč loptu gostiju, niau iskoristili dve,a Ribnica je doÅ”la do Å”este koju je spasao Tadić odličnim smečom. I tako, osam meč lopti nije iskoristila Ribnica,a Crvena zvezda je svoju sedmu preko Meljanca pretvorila u pobedu 27-29. Ceo peti set oko hiljadu gledalaca ispratilo je stojeći,a sve viđeno nije bilo za one sa slabim srcem. Ribnicu već u sredu 17. novembra čeka revanÅ” meč 1. kola kvalifikacija CEV Kupa protiv nemačkog Lineburga. U prvom meču "musketari" su poraženi 3-0.

RIBNICA - CRVENA ZVEZDA 2 - 3 (19-25, 25-22, 29-27, 21-25, 27-29)

Nova sportska dvorana u Kraljevu.Ā Gledalaca: 800.Ā Sudije: J. Jovanović i B. Jovančić (Beograd).

RIBNICA: Seizović, Stefanović 14 (1 bl, 1 as), OkoÅ”anović 20 ( 2 as, 5 sg, 5 gr), Pajić, Todorović 16 (2 bl, 7 gr), Safanov 10 (2 bl, 1 as, 7 sg), Bićanin, Ubiparip 18 ( 1bl, 8 sg), Milovanović, Gajović, Peković (libero 1), Krsteski (libero 2), Petković Trener: M. Simojlović.

CRVENA ZVEZDA: Milić 1, Jevtić (libero), Stanković 11 (2 bl), Tadić 13 (2 bl, 5 sg), Daca 7 (4bl), Nikolić 6, Arsenoski 3 (3bl), Popović, Ristić 15 (2 bl, 8 sg), Meljanac 29 (9 sg, 8 gr), Milenković (libero 2), Andonović, Ilić Trener: I. Žakić.