Šumadija 1903 kažnjena za promašaje na Bubnju

Fudbaleri kragujevačkog srpskoligaša danas su izgubili odlučujuće bodove u borbi za opstanak od Lajkovčana (1:2) i završili utakmicu sa devet igrača zbog isključenja Milosavljevića i Nedeljkovića nakon dosuđenog penala za goste.

Igrači Šumadije (crni dresovi) nisu uspeli da iskoriste svoje šanse i izgubili su važne bodove

Iako su prvo poluvreme završili sa golom prednosti, igrači Šumadije 1903 su posle izjednačenja Železničara imali šanse i za pobedu, ali su se ispromašivali i za to su u finišu utakmice kažnjeni.

Bio je to mali derbi ekipa koje se bore za opstanak u Srpskoj ligi „Zapad“ u kojem je domaći tim dobro počeo, ali loše završio utakmicu. Nervozu među igrače u redove domaćina unosio je i sudija Marko Mihailović iz Aranđelovca, koji je poništio dva pogotka Petra Đorđevića zbog ofsajda i u finišu utakmice prestrogo dosudio jedanaesterac za Lajkovčane.

Zbog važnosti bodova za obe ekipe, susret je počeo u visokom ritmu. Prvi su pripretili gosti, ali je udarac Stankovića zaustavio golman Nastić. U osmom minutu Đorđević je loptu poslao u mrežu Langure, ali je na inicijativu pomoćnog sudije gol poništen. Pokušali su domaći igrači preko Andrića i Todorovića da dođu u vođstvo, ali nisu uspeli.

U 40. minutu napadač Šumadije Vidić je oboren u kaznenom prostoru Železničara, ali se nije oglasila pištaljka sudije Mihailovića, što je izazvalo zvižduke gledalaca sa tribina. Ipak, dva minuta kasnije sudija nije mogao da progleda gostiima kroz prste kada je golman Langura oborio Vidića, koji je udarac sa 11 metara pretvorio u vođstvo Šumadije 1903.

Početkom drugog poluvremena poništen je i drugi pogodak Đorđevića zbog navodnog ofsajda. Susret je nastavljen pritiskom domaćih igrača, koji su želeli da uvećaju prednost iz prvog poluvremena i mirnije privedu utakmicu kraju.

U 54. minutu Vidić je dobro šutirao, ali je još bolje reagovao golman gostiju. Četiri minuta kasnije ukazala se šansa i Todoroviću, ali je njegov udarac glavom sa tri-četiri metra završio pored stative. Isti igrač je u 60. minutu oklevao pred golom gostiju i umesto šuta odlučio se na kombinaciju, omogućivši tako odbrani Železničara da otkloni opasnost isped svog gola.

U 65 minutu Lajkovčani su uspeli da anuliraju prednost domaćeg tima. Neodlučnost odbrane domaćeg tima prilikom izbijanja lopte iskoristio je Arsić i savladao Nastića za 1:1.

Ovaj pogodak primorao je igrače Šumadije 1903 da krenu još odlučnije na sve ili ništa, jer im i nerešen rezultat nije odgovarao.

U zadnjih petnaest minuta srpskoligaš sa Bubnja propustio je tri šanse da obezbedi pobedu. U 75. minutu Todorović je glavom loptu poslao u ruke gostujućeg golmana. Pet minuta kasnije Nedeljković je sa ivice peterca umesto mreže pogodio golmana. Skoro na isti način „zicer“ je propustio i Vidić u 86. minutu, kada je utrčao pored odbrane Železničara i šutirao sa sedam-osam metara Languri u ruke.

Ove promašaje domaćih igrača protivnik je kaznio u 88. minutu. Pred golom Šumadije 1903 pao je Gavrilović i sudija je pokazao na belu tačku. To je izazvalo buru protesta među igračima domaćeg tima i gledaocima na tribinama. Sudija je ostao dosledan, a crvene kartone zbog protesta dobili su igrači Šumadije 1903 Nedeljković i Milosavljević. Siguran sa 11 metara bio je bek gostiju Stojković, preokrenuvši rezultat u korist Železničara.

U sudijskoj nadoknadi vremena srpskoligaš sa Bubnja imao je šansu i za izjednačenje, ali je udarac Andrića posle kornera završio preko gola. Tako su bodovi uz pomoć sudije i promašaja domaćih igrača, ipak, otišli za Lajkovac.

Ovim porazom Šumadija 1903 je svoj opstanak u Srpskoj ligi „Zapad“ svela na teoriju, jer joj predstoje susreti sa znatno težim protivnicima, a trenutno je na pretposlednjem mestu sa 24 boda, dok Železničar sa pet bodova više izlazi iz opasne zone.

ŠUMADIJA 1903 –ŽELEZNIČAR (L) 1:2 (1:0)

KRAGUJEVAC
Stadion: Bubanj.
Gledalaca: 150.
Sudija: Marko Mihailović (Aranđelovac).
Pomoćnici: Milorad Lekić (Aranđelovac), Miloš Živanović (Kostolac).
Strelci: Vidić u 43. iz jedanaesterca za Šumadiju 1903, a Arsić u 65. i Stojković u 88. minutu iz jedanaesterca za Železničar.
Žuti kartoni: Milosavljević, Đorđević (Šumadija 1903), Marjanović, Nedeljković (Železničar).
Crveni kartoni: Nedeljković, Milosavljević (Šumadija 1903).

ŠUMADIJA 1903: Nastić, Božović, Baroš, Andrić, Vranić, Milosavljević, P. Đorđević, Todorović, Nedeljković, Pavlović (od 85. Ćuković), Vidić.

ŽELEZNIČAR: Langura, Tomić, Stojković, Marjanović, Čolović, Nedeljković, Ilić (od 46. Terzin), Simić (od 75. Ristić), Stanković (od 46. Gavrilović), Arsić, Milanović.

Danas je odigrano još šest susreta 29. kola Srpske lige „Zapad“ i postignuti su sledeći rezultati: Zlatibor – Loznica 4:0, Sloga (Po) – Polet (Lj) 2:1, Budućnost Krušik – Šumadija (A) 4:2, Proleter Mihajlovac – Karađorđe (T) 2:2, Mokra gora – Smederevo 2:2, Mladi radnik – Jedinstvo (Ub) 1:1.

U vrhu tabele nema promene i u vođstvu je Sloga iz Požege sa 67 bodova, a Zlatibor ima dva boda manje.

U narednom kolu Šumadija 1903 gostuje u Ljubiću, gde se sastaje sa Poletom, a Železničar dočekuje otpisano Jedinstvo Puteve.

Zlatibor 4 : 0 Loznica
Jedinstvo Putevi 0 : 3 Tutin
Šumadija 1903 1 : 2 Železničar
Sloga (P) 2 : 1 Polet
Budućnost Krušik 2014 4 : 2 Šumadija (A)
Proleter Mihajlovac 2 : 2 Karađorđe
Mokra Gora 2 : 2 Smederevo 1924
Mladi radnik 1926 1 : 1 Jedinstvo (Ub)