Fap odneo bodove sa severa Kosova

Fudbaleri Fapa pobedili su u sredu popodne u Zubinom Potoku domaću Mokru Goru sa 2:0 i tako ponovo nakon poraza Železničara na Zlatiboru pobegli iz zone isspadanje. Kreatori devete ovosezonske pobede bili su Trifunović u 55 i Plojović u 79 minutu meča. Tri kola pre kraja prvenstva Fap ima 33 boda i nalazi se na 14 poziciji sa bodom više u odnosu na prvog rivala koji se nalazi ispod crte Železničar iz Lajkovca.

Radost fudbalera i uprave Fapa nakon tri osvojena boda u Zubinom Potoku, foto: ppmedia.rs

Kamiondžije su na sever Kosova otputovale posle neočekivanog poraza u prošlom kolu od Mladog Radnika na svom terenu. Ipak, tim koji sa klupe predvodi Žarko Jovanović uspeo je da se oporavi vrlo brzo i da u meču gde se pobeda pred njih postavljala kao imperativ do nje stignu lakše nego što su očekivali. Posle izjednačene igre u prvom poluvremenu Fap do prednosti stiže na isteku desetog minuta drugog dela igre sa penala, ulogu egzekutora preuzeo je čuvar mreže Žarko Trifunović koji je sigurno matirao svog kolegu među stativama Đorđevića. Konačan rezultat postavio je centarfor Dženan Plojović u završnici meča.

Pribojce već u subotu u Prijepolju očekuje nastavak bitke za opstanak, na megdan stiže nezgodna ekipa Proleter Mihajlovac. Utakmica se igra od 17:30 časova na Gradskom stadionu u Hašimbegovića polju.

Tutin 3 : 0 Loznica
Zlatibor 4 : 0 Železničar
Jedinstvo Putevi 2 : 0 Polet
Šumadija 1903 2 : 1 Šumadija (A)
Sloga (P) 4 : 0 Karađorđe
Budućnost Krušik 2014 0 : 3 Smederevo 1924
Proleter Mihajlovac 1 : 0 Jedinstvo (Ub)
Mokra Gora 0 : 2 FAP