FA Kup: Arsenal rutinski do četvrte runde

Fudbaleri Arsenala savladali su Blekpul sa 3-0 u gostima i tako su prošli u četvrtu rundu FA Kupa.

Arsenal je preko Nketie na startu imao šansu ali nisu poveli dok je Blekpul uzvratio preko Nandulija ali ni oni nisu došli do prednosti. Arsenal je ipak došao do ranog gola. Remzi je pogodio stativu iz slobodnjaka a Vilok je naletio na odbijenu loptu i pogodio za 1-0. Imali su i jedni i drugi svojih šansi ali je Arsenal taj koji je došao do gola. Strijelac je ponovo bio Vilok.

Drugo poluvrijeme nije bilo toliko sadržajno. Arsenal je održavao svoju prednost ali je Blekpul bio angažovaniji. Arsenalova odbrana bila je pogubljena ali domaći nisu znali kako da to iskoriste. Arsenal je u završnici pojačao i došao do trećeg gola. Remziju je udarac odbranio Mafunbi ali je u nastavku akcije Ivobi iz ofsajda postigao gol. Međutim, sudije taj ofsajd nisu vidjele. Do kraja susreta nije bilo promjene rezultata i Arsenal je prošao dalje.