Sloga (S)
Sloga (P)
Vukojčić za nova tri boda
22.03.2008 B. Otašević

Na prvoj utakmici u prolećnom delu prvenstva, pred svojim simpatizerima, ekipa Metalca je zabeležila veoma bitnu pobedu od 1:0 protiv Budućnosti iz Valjeva. Rezultat na ovoj utakmici je mogao da bude i veći, ali su se igrači kraljevačkog srpskoligaša propisno ispromašivali. U prvih 35. minuta se uglavnom igralo između dva šesnaesterca, bez ozbiljnijih prilika za pogodak. Prvu šansu na utakmici je imao Miroslav Marković iz Metalca. Vukojčić je prošao po levoj strani, sjajnim centašutem je pronašao slobodnog Markovića, koji se našao u stopostotnoj šansi, međutim loše je zahvatio loptu i ona odlazi visoko preko prečke golmana gostiju Radojevića. I onda minut pre sudijskog zvižduka i odlaska na pauzu, Vukojčić preuzima stvar u svoje noge. Solo prodor po desnoj strani napadača Metalca, koji je sa desetak metara šutirao i našao put do mreže, za vođstvo "plavih" od 1:0.
U drugom poluvremenu, igrači iz Valjeva su krenuli malo angažovanije u napad, a Kraljevčani su čekali svoju priliku iz kontra napada. Prvu šansu na utakmici Budućnost je imala u 60. minutu. Pomenuta prilika je delo Bojana Đurića, koji je sa oko dvadeset metara šutirao tik iznad prečke, a i u toj prilici je, za svaki slučaj, sjajnu paradu uradio golman domaće ekipe Blagoje Gavrilović. U 64. minutu utakmice repriza akcije iz prvog poluvremena, gde su akteri bili Vukojčić – Marković. Ovom prilikom su to bili Vasović, koji je uputio centašut u peterac gostiju i Barjaktarević, koji je sa par metara od gola poslao loptu preko prečke. Posle petnaestak minuta još jedna šansa za Metalac. Posle jednog šuta Ivanovića, lopta dolazi do Jovanovića, koji se našao sam pred golmanom. I umesto da lako prosledio loptu u mrežu, Jovanović je sa pet metara pogodio golmana Radojevića. Kako to obično biva u fudbalu, za ovoliki broj idealnih prilika za gol je mogla da stigne i kazna, ali to nije bio slučaj na stadionu kod ložionice, tako da su igrači Metalca slavili pobedu.
U sledećem kolu Kraljevčani gostuju u Kragujevcu, gde ih dočekuje poslednjeplasirana ekipa na tabeli Srpske lige zapad, Šumadija 1903.

Stadion Metalca, gledalaca oko 300, glavni sudija: Davor Portić, pomoćnici: Darko Šviković, Stojadin Paunović.
Žuti kartoni: Ilić Z., Ilić A., Jevtić (Budućnost), Sazdov, Anđelković (Metalac). Igrač utakmice: Petar Sazdov.