Remi u režiji Stojilkovića

U lepom, pravom sportskom ambijentu pred oko 2500 gledalaca Borac i Metalac su podelili bodove igrajući bez golova 0:0. Da epilog prolećne premijere i komšijskog derbija bude takav, pobrinuo se u velikoj meri glavni sudija utakmice Igor Stojilković, koji je svojim odlukama direktno uticao na rezultat.

Ključni momenat utakmice zbio se u 16.minutu. Milutinović je izveo slobodan udarac sa desne strane, a visoki Đoković prosto zakucao loptu glavom u mrežu nemoćnog Đogatovića. U tom trenutku počinje klasična reakcija igrača oba tima. Dok se crveno beli raduju postignutom golu i kreću svi zajedno ka zapšadnoj tribini, Milanovčani pognutih glava idu ka centru. Odjednom se oglašava sudija Stojilković koji pokazuje da je strelac Đoković napravio prekršaj u kaznenom prostori i iz samo njemu znanih razloga poništava gol zbog koga se i dolazi na fudbalske stadione. Salve zvižduka sa tribina i neverica u redovima Borca.

iki

Tri minuta kasnije pokušava danas agilni Dejan Đenić, ali lopta završava preko gola. U 34. minutu beležimo topovski pokušaj Radosavljevića sa 20 metara, koji je topovski zahvatio loptu iz prve, ali je za malo bio neprecizan. U 45. minutu u dobroj prilici je i Stojanović, ali je takođe neprecizan. Poslednju priliku da krunišu boljiu igru u prvom poluvremenu Čačani propuštaju u nadoknadi vremena, kada Đenić šutira posle sjajnog solo prodiora, ali Đogatović interveniše.

U nastavku utakmice manje šansi, ali još jedna čudna odluka Stojilkovića. Najpre su gosti izveli sjajan napad, Stojković je topovski šutirao sa desetak metara iz stopostotne pozicije, ali je Petrić maestralno intervenisao. U 58.minutu Stojanović šutira sa ivice kaznenog prostora, ali pravo u Đogatovića. U 61.minutu Stojanović odlično centrira, ali Đenić kasni. Povratnik u redove Borca u jednom od svojih ataka prebacuje svog čuvara loptom, ovaj zahvata istu rukom, ali Stojilković to ne vedi ili bolje rečeno neće da vidi.

Do kraja utakmice oba tima su pokušavala da stignu do gola, ali je utakmica starih rivala završena najnepopularnijim rezultatom.

DSC06996

“Mislim da su oba rivala pokazala dosta, ali je utakmica završena bez golova. Borac je bio bolji u prvom poluvremenu, a mi moramo žaliti za velikom prilikom koju nismo iskoristili u nastavku utakmice. Mislim da je rezultat realan i čestitam igračima oba tima na fer i korektnoj borbi“ - rekao je trener gostiju Aleksandar Janjić.

“Utakmica je bila puna tempa i primetna je bila velika želja kod oba tima. Tek je prvo kolo i još su svi daleko od takmičarske forme. Ja mojim igračima nemam šta da zamerim. Suđenje nikada ne komentarišem, ali mi zaista nije jasno zbog čega nam je poništen gol, koji bi u velikoj meri rešio pitanje pobednika u ovom bitnom duelu za nas“ - rekao je trener Borca Bogić Bogićević.

PRVA LIGA SRBIJE 16.kolo: BORAC – METALAC 0:0 (0:0)

Stadion kraj Morave, gledalaca 2500. Glavni sudija Igor Stojilković, pomoćnici Karanović i Panić(Svi iz Beograda).

Žuti kartoni: Đoković(Borac), Đogatović, Rodić i Ivanović(Metalac).

BORAC: Petrić, Stamenković, Milutinović, Maslać, Đoković, Radosavljević, Jovičić, Zoćević (Vukajlović), Jevtović (Đerić), Đenić i Stojanović (Nikolić).

METALAC: Đogatović, Rodić, Owusu, Gojak, Simov (Sedlar), Panić, Mladenović, Luković (Ivanović), Dinčić (Đilas), Stojković i Simović.

Fudbal Fudbal Prva liga Srbije Borac Metalac (GM)