Inđija
Bačka (BP)
PLS: Sloboda - Moravac Orion 0:2

Velika pobeda MrÅ”tančana koji su ispunili obećanje dato navijačima pred polazak na put: iz Užica su ove subote stigle lepe vesti.

Težak teren, natopljen vodom, nije dozvolio leprŔavu igru. U prvom poluvremenu vodila se rovovska borba, uglavnom na sredini terena, ali ozbiljnih prilika za gol nije bilo. Gosti su odigrali taktički zrelo, odgovorno i disciplinovano, tako da glavna oružja Užičana - prekid i igra po bokovima ove subote nisu mogla da dodju do izražaja.

U nastavku mnogo bolja igra Moravac ORIONA. Uz veći posed lopte i potpunu kontrolu deÅ”avanja na terenu MrÅ”tančani su dominirali poslednjih pola sataĀ  igre pa su na kraju ispraćeni aplauzima ljubitelja fudbala u Užicu.

U 79. minutu MiloÅ” Petrović je odlično proÅ”ao po levoj strani, u duelu "jedan na jedan" se oslbodio pratnje svog čuvara i neodbranjivim udarcem sa ivice Å”esnaesterca savladao raspoloženog golmana Čančarevića.

Samo dva minuta kasnije Užičani du doživeli i klasičan sportski nokaut. Akciju je po levoj strani započeo MiloÅ” Petrović, nastavio Nikola Stefanović, u Å”esnaestercu Slobode Nikola Rajković je odigrao odčinu povratnu loptu do MiloÅ”a Stankovića koji je iz "peterca" zatresao mrežu domaćina.

U finiÅ”u joÅ” dve idealne prilike za goste da pobedu učine joÅ” ubedljivijom. Nikola Stefanović je sa 17-18 metara neometan Å”utirao pored gola, a u 89. minutu je sa 6-7 metara pogodio prečku, lopta se odbila do Å”topera domaćih koji je uspeo da je vrati golmanu i tako otkloni opasnost.

Na kraju radost gostiju koji su sve ono Ŕto je radjeno u pripremnom periodu uspeli da pretvore u odličnu igru i da sa izuzetno teŔkog gostovanja favorizovanoj Slobodi donesu sva tri boda.

SLOBODA - MORAVAC ORION 0:2

Strelci: 0:1 MiloÅ” Petrović u 79., 0:2 MiloÅ” Stanković u 81. minutu - Užice, Gradski stadion, gledalaca: 400, sudija: Djordje Maksimović (Indjija) 7,5, žuti kartoni: Petrović, Avramović (Sloboda).

SLOBODA: Čančarević 7, Milanović 6,5, Ristić 6, Babić 6,5 (Petrović 6,5), Milekić 6,5, Miličić 6,5 (MiloÅ”ević 6), Avramović 6,5, Vukmirović 6,5, Jeremić 6,5 (Prtenjak 6), Lekić 6,5, JakiÅ”ić 6.

MORAVAC ORION: Mitrović 8, Kostić 7,5 (Lampevski 7,5), Petrović 8,5, Ćirić 8, Marković 8, Regojević 8, Cekić 7,5, Ilić 7,5 (Rajković 7,5), Vukosavljević 8, Veličković 7 (Stanković 7,5), Stefanović 8.

Igrač utakmice: MiloÅ” Petrović (Moravac ORION)