NS Stars
Tisza Volán
Beograd
Odličan meč u Segedinu, Partizan slavio

Hokejaši Partizana savladali su na gostovanju u Segedinu ekipu Tisa Volan rezultatom 3:2 (2:1, 0:0, 1:1) u ranije odloženom meču trećeg kola Prvenstva Srbije. Šampion Srbije u Segedinu je zabeležio veoma važan trijumf, iako je do pobede stigao znatno teže nego što su se možda nadali i nego što se to događalo prošle sezone (dve pobede crno-belih od 8:1 i 14:8). Domaća ekipa prikazala je veliku borbu i u borbi za drugu poziciju na tabeli umalo iznenadila favorizovani Partizan. Ipak, "tesan rezultat ne bi trebalo da zavara, jer je Partizan imao inicijativu tokom većeg dela meča i neuporedivo veći broj udaraca (50:15), ali je domaći golman Suke branio sjajno upisavši ukupno 47 odbrana.

Crno-beli su imali sigurnih 2:0 u 14. minutu meča, golovima Alekse Lukovića (asistencija Ogrizović) i kapitena Marka Milovanovića (Brkušanin), ali je Tamaš Odri doneo smanjenje rezultata samo 40-ak sekundi pre prvog odmora, golom iz penala, posle prekršaja kapitena crno-belih Milovanovića.

U drugom periodu viđena je odlična borba, ali ne i golovi. Partizan je bolje ušao u poslednjih 20 minuta, ali je posle nekoliko početnih napada i pokušaja da stigne do sigurnije prednosti, domaćin prvi zatresao mrežu protivnika, pošto je u 44. minutu Andraš Fodor doneo izjednačenje. Međutim, kada su se domaći navijači nadali potpunom preokretu,Marko Brkušanin je pogodio u 52. minutu (asistent ponovo Ogrizović) i postavio, pokazalo se, konačan rezultat.