Opštinski derbi zasluženo pripao Boćarcima
01.09.2019 V. Jankov

Kakav bi opštinski derbi bio bez malo čarke

Za Bočarce je treća bila sreća, a za Kumančene ne. Domaćin je već u prvih petnaestak minuta rešio kome će pripasti opštinski derbi, jer je poveo sa 2:0. Strahinja Josimović je u sedmom minutu materijalizovao dobru akciju saigrača, a u 15. minutu je opravdano dosuđen kazneni udarac za Bočarce, koji je kapiten Lazar Mirkov pretvorio u pogodak. U ovom periodu igre domaći fudbaleri su stvorili još nekoliko poluprilika i prilika, ali se mreža gostiju nije njihala do odlaska na odmor.

U nastavku se igralo, uglavnom, na sredini terena. Domaći su bili zadovoljni vođstvom, a gosti nisu nalazili rešenje da ga anuliraju. I kad su svi mislili da će se utakmica završiti rezultatom s početka igre, Branislav Zavišin se pobrinuo da ne bude tako. Izvanrednim udarcem sa nešto više od 20 metara iznenadio je golmana Baračkova i lopta se zarila u gornjem desnom uglu. Tako je opštinski derbi završen evro pogotkom.

Jedinstvo - Drugi oktobar   3:0 (2:0)

Bočar: Igralište FK Jedinstva. Gledalaca: 150. Sudija: Miloš Markov (Zrenjanin). Strelci: Josimović u 7, Mirkov u 15. (iz jedanaesterca) i Zavišin u 83. minutu za Jedinstvo. Žuti kartoni: Kovačev, Lazić, Sekulić (Drugi oktobar).

Jedinstvo: Batanjčev -, Mirkov 7, Čubrilo 7, Zavišin 8, Sivčev 7, Josimović 7,5, Maleš 7 (od 75. Munćan –), Vinović 7 (od 63. Mijić –), Pekija 7,5, Penevski 7, Markov 7 (od 78. Vlajić -).

Drugi oktobar: Baračkov 6, Letić 6 (od 46. Kovačev 6,5), Đorđević 6, Vrebalov 6,5 (od 82. Vuković -), Marić, 6, Vijoglavin 6, Lazić 6, Milosavljev 6,5, Rama 6 (od 75. Tubić -), Sekulić 6,5, Barta 6.