Vrhunski derbi u Rumenki završen bez pobednika
29.11.2020 Predrag Maravić

FK Jedinstvo - Rumenka

Sjajno, vrhunski, borbeno, sa puno šansi, dva gola... nedostajali su samo navijači! Šlag na tortu za ovu jesen i kraj polusezone Rumenčani i "kanarinci" sa Detelinare opravdali su visok plasman obe ekipe. Gosti su imali prvi šansu na meču koju nije iskiristio Pekić u 15. minutu. Domaćini stavaraju dve šanse ali su Rajak i Trišić bili neprecizni. U 35. minutu damaći dolaze u vođstvo od 1:0. Trišić je centrirao, odbrana gostiju je zastala, a Dejan Mitrović sa 6 metara šalje loptu u ugao nemoćnog golmana Romića. Gosti pred kaj poluvremena izvode korner, Leđanac najviši u skoku, šutirao glavomu sa 7-8 metara, lopta tik pored stative odlazi van terena.

U drugom delu igre domaći stvaraju šanse preko Berića i Gadžića, ali su bili neprecizni. U poslednjih 10 minuta nekoliko kardinalnih greška sudije  Nikole Čekičevića na štetu domaćina. Gosti ugrožavaju u nekoliko navrata mrežu Glišića. U 87. minutu sudija "izmišlja" faul za goste, sa 20 metara Vladimir Branković levom nogom šutira pored živog zida, šalje loptu u desni ugao nemoćnog Glišića za izjednačenje rezultata 1:1 što je ujedno i bio konačan rezultat ovog meča.

Trener RFK Novog Sada 1921 - Zoran Šaraba

Posle utakmice trener RFK Novog Sada 1921 Zoran Šaraba je istakao: - Odlična utakmica i realan rezultat ovog derbi susreta. Završili smo polusezonu na četvrtom mestu i na proleće nastavljamo borbu za prvaka lige i plasman u Srpsku ligu Vojvodina. Hvala vašem portalu koji jedini u Srbiji prati uživo dešavanja u svim ligama.

Trener Jedinstva - Vladimir Šponja

Trener Jedinstva, Vladimir Šponja je istakao: - Sjajna utakmica i po šansama morali smo osvojiti sva tri boda. I gosti su imali svoje trenutke na meču. Ovo je za naš klub odlična fudbalska godina. Kao debitanti u ligi osvojili smo drugo mesto. Takođe, osvojili smo i Kup Vojvodine, a u 1/16 Kupa Srbije poraženi od Vojvodine. Svi u klubu smo zadovoljni dosadašnjim rezultatima. Uprava kluba, fudbaleri, treneri, sponzori i naši navijači... živimo i radimo za naš FK Jedinstvo. Vaš portal je doneo mnogo dobrih i svežih informacija i reportaža sa svih fudbalskih terena širom Srbiji i naš klub vam čestita što nas blagovremeno obaveštavate. Nastavljamo saradnju sa vama i hvala na prostoru koji ste nam omogućili da se predstavimo široj javnosti u Srbiji i svetu.

Tekst i foto: Predrag Maravić