Sigurna i zaslužena pobeda Blagotina na svom terenu

Utakmica u Poljni između Blagotina  i Levača iz Rekovca

U okviru 23. prvenstvenog kola Zone "Zapad" utakmicu u Poljni odigrali su domaći Blagotin i gostujući tim Levač iz Rekovca, rezultat 3:0, poluvreme 2:0 za domaći tim.

Otvorena igra puna lepih poteza jednih i drugih ali kišovito i hladno vreme bilo je prepreka da igrači na terenu pokažu više od igre. Domaći su tokom celog susreta dominirali i u 13. minutu posle gužve i nekoliko pokušaja da pogode mrežu gostiju, na odbijenu loptu odbrane Levča najbolje se snašao Miloš Vasiljević i pogodio mrežu. Pred kraj prvog poluvremena domaći su povećali vođstvo u 43. minutu, posle preciznog centaršuta Bojan Mačužić glavom šalje loptu u mrežu Rekovčana 2:0.

U nastavku utakmice su domaći vešto čuvali svoje vođstvo. U 73. minutu pogodak 3:0 za Blagotin lep gol glavom Vlade Miladinovića posle centaršuta i to je bio konačan rezultat ove uzbudljive utakmice u Poljni. Tako su izabranici šefa stručnog štaba domaćih Gorana Đurđevića odličnom igrom došli do tri važna boda i trenutno se nalaze na 6. mestu tabele Zone "Zapad" sa 33 boda.

U narednom 24. kolu poljanci gostuju u Brusu kod ekipe Kopaonik koji trenutno zauzima treće mesto na tabeli, biće teško i neizvesno ali uz sportsku sreću i kvalitetnu igru u Blagotinu se nadaju povoljnom rezultatu.

Suđenje glavnog arbitra Nenada Božića bilo je dobro i nepristrasno, dužnost delegata profesionalno je obavio iskusni Goran Đonić.