Novi poraz Vojvodine u Bačkom Gradištu
23.10.2022 V. Jankov

Dvostruki strelac u Bačkom Gradištu Miloš Simić - foto: V. Jankov

Gradištanci su uknjižili još jedanporaz pred svojim malobrojnim navijačima. Bolja od njih bila je Bajša, koja je sve rešila u prvom poluvramenu i na odmor je otišla sa ubedljivih 3:0. Početnu agresivnost gosti su materijalizovali pogotkom Simića u 18.minutu, a kada je dva minuta kasnije Pejović iz penala povećao na 2:0 bilo je jasno ko će osvojiti ceo plen, samo se postavljalo pitanje kojim rezultatom. Da ne bude nedoumice, pobrinuo se Miloš Simić još jednim golom, posle dodavanja Lekaja, u 34. minutu.

Bilo je još nekoliko prilika pred golom Kozarskog, ali je on spasao ubedljivijeg poraza Vošu, koja je samo u dva navrata preko Savkova ugrozila gol gostiju. Prvi put u 63. minutu, kada je lob  Savkova zaustavio Damjanović i tom prilikom povredio ruku, a drugi put je Savkov ulepšao ne mnogo zanimljivu utakmicu evro golom sa dvadesetak metara i Triznji je ostalo jedino da vadi loptu iz mreže.

Vojvodina - Bajša   1:3  (0:3)

Bačko Gradište: Igralište u SC „Đorđe Tapavica Džoja“. Gledalaca: 100. Sudija: Vanja Filipović (Subotica). Strelci: Savkov u 85. minutu za Vojvodinu, a Simić u 18. i 34. iPejović u20. minutu (11 m) za Bajšu. Žuti kartoni: Tubić, Pelengić (Vojvodina), Lekaj (Bajša).

Vojvodina: Kozarski 7, Tomić 5,5 (od 67. Dopuđ -), Rondović 6, Tubić 5,5, Rajačić 6, Tešanović 6, Kiš 6, Mihajlović 6 (od 61. Kalaković -), Savkov 7, Pelendić 6, Božić 5,5 (od 80. Bošnjak -).

Bajša: Damjanović – (od 65 Triznja -),Nađ 7 (od 80. Maksimović -), Krivokapić 7, Mesaroš 7, Vujošević 6, Varga 7, Pejović 7 (od 60. Rahić 6), Avdalović 7 (od 60. Simović 6), Tresiglavić 7 (od 46. Dugandžija 6), Simić 8, Lekaj 7.