Novosadska ŽKA
Crvena zvezda mts
Veliki pad u Lagatoru
10.12.2007 G.Ćirović
Veliki kiks napravile su košarkašice Kraljeva proteklog vikenda. U 7. kolu Prve lige, Kraljevčanke su u Loznici doživele drugi uzastopni poraz, pošto su parket dvorane Lagator u Loznici neočekivano napustile pognutih glava. Domaća ekipa slavila je trijumf, rezultatom 87:76.

Predvođene raspoloženom Marinom Ristić i uvek poslovično dobrom Ivanom Mihajilović, "malene" su prvi kvartal rešile u svoju korist 28:17. Sredinom druge četvrtine, prednost Kraljeva dostigla je i velikih 22 poena. U tim trenucima, malo ko je mogao i da pomisli, da je preokret u ovoj utakmici moguć.

U trećoj četvrtini Kraljevo je postiglo samo 7 poena, i dozvolilo domaćoj ekipi da se približi na samo minus 2. U poslednjih deset minuta, Loznica je odigrala sjajno, na krilima fenomenalne Mirjane Marković, dok su gošće iz Kraljeva bile samo neme posmatračice velikog preokreta. Na kraju, veliko slavlje Loznice, a tuga, nemoć i neverica u očima košarkašica iz grada na Ibru.

LOZNICA - KRALJEVO 87:76 (17:28, 22:24, 18:7, 30:17)
Loznica, dvorana "Lagator", gledalaca: 250, sudije: Aćimović (Čačak) Ivanović (Beograd).
LOZNICA: Sandić 16, Jugović, Matić 6, Milovanović, Repić, Vidaković, Lukić, Gole, Simić 5, Stošić 10, Marković 30, Jovanović 20.
KRALJEVO: Čkovrić 6, Ilić 4, Ristić 24, Živanović 8, Baltić 4, Jovanović 13, Mihajilović 17, Račić, Nikolić, Pjevac, Ratković. Maraš.