Jadran
Hajduk 1932

Sremska liga: Podunavac - Sloven 1:0

06.09.2015 Živko Radivojević

Akteri derbi utakmice 4. kola Sremske lige razočarali su prikazanom igrom ljubitelje fudbala. Od ekipa koje su među najpozbiljnijim kandidatima za šampionsku tituli suviše malo. Gosti iz Rume ozbiljno su pripretili u 7. minutu, kada je Putica odlično proigrao Beronju, ali se najiskusniji igrač Slovena, jednostavno, spetljao u odsudnom trenutku. Minut-dva kasnije Savić za delić sekunde pre stiže do lopte od Tintora. Ideolog igre domaćina, Jerković, u 14. minutu praktično sam sebi stvara priliku za „nešto više“: na žalost po domaće navijače, sve se okončalo slabim šutem sa oko 18 metara udaljenosti od gola Savića. U 32. minutu (ne)sporan detalj: gužva pred golom Slovena i u jednom trenutku, nakon nezgodnog odskoka, lopta pogađa Ninkovića u ruku. Posle par sekundi, Radić dosuđuje kazneni udarac. Protesti gostujućih fudbalera nisu urodili plodom, a Jerković nadmudruje Savića i dovodi fomaćina u vođstvo. Sloven je možda i mogao poravnati rezultat u 40. minutu, kada je Bačić umesto gola, pogodio Adrovića. Konačno, u 44. minutu nakon centaršuta Putice, usledio je slab udarac glavom Sremčevića.

Prvi minuti nastavka utakmice donose inicijativu Slovena, ali bez završnice. Da je odbrana gostiju bila prilično nesigurna, videlo se i u 59. minutu, kada Jerković šutira preko gola. Iskusni Beronja je mogao i u 80. minutu ozbiljnije ugroziti gol domaćina, ali, u odsudnom trenutku ponestalo mu snage i koncentracije za „konačan potez“.

Opšta ocena: najviše zahvaljujući Jerkoviću, Podunavac je došao do bodova. S druge strane, Sloven je u potpunosti razočarao.

Strelac: 1:0 Jerković u 32, minutu iz kaznenog udarca. Belegiš: igralište Podunavca. Gledalaca: 400. Sudija:Milenko Radić. Pomoćnici: Marko Radić i Dušan Jagodić. Delegat: Slobodan Turčinović (svi iz Inđije). Igrač utakmice: Milan Jerković.

PODUNAVAC: Adrović, Mandić, Vujasinović (od 14. Kekić), Kalaba, Jurišić, Radaković (od 46. Stanković), Simić, Jerković, Šolaja, Tintor, Miladinović.

SLOVEN: Sasvić, Putica, Bačić, Sekulić, Sremčević (od 82. N. Marković), Ninković, Popović, Štetić (od 46. Jakšić), Krstović, Beronja, Rakić (od 72. Radivojević).