Ribnicin oporavak protiv Spartaka

Blok Kraljevčana na ,mestu - Bićanin i Stefanović u akciji

Posle dva vezana poraza u Požarevcu, Ribnica je bila pod velikim pritiskom da se meč sa ekipom iz Ljiga mora dobiti. Jako dobro su puleni Milana Simojlovića ušli u utakmicu, posle par dobrih odbrana i siguenih napada, na semaforu je zasijalo 10-5. Svi pokušaji trenera gostiju Kovačevića da malo probudi svoj tim nisu urodili plodom, posle bloka Safanova, Ribnica je povela 16-9 i najavila vođstvo u meču. Gostima je domaćin do kraja prepustio samo četiri poena, Ribnica je sigurnom igrom stigla do 25-14.

Zaѕnimljivo je bilo u drugom setu, Spartak je imao jedno vođstvo 3-2, onda je Ribnica preokrenula, ali sve vreme je imala najviše jedan poen prednosti. U završnici je Bićanin blokom doneo prvi put u ovom delu igre dva poena prednosti za domaće 19-17. Usledio je potom i blok Ubiparipa, pa greška Nadaždina i Ribnica je stigla do 22-18. Ribnica je na najbolji način završila drugi set, blokom Žarka Ubiparipa za konačnih 25-19 i vođstvo od 2-0.

Odbojkaši sa Ibarske magistrale loše su servirali, tako su i treći set počeli sa tri servis greške, Ribnica je brzo stigla do tri poena prednosti 8-5 i morala je da reaguje klupa Ljižana. Nije mnogo pomoglo, prednost "musketara" je rasla, odličan je bio prvi napad preko Stefanovića. Kraljevčani su ubrzo poveli 18-12 i do kraja sigurno hodali do trijumfa 25-16 i konačnih 3-0. Kraljevački "musketari" su tako oporavili posle dva poraza od Požarevljana i spremno čekaju Mladi radnik u revanš meču četvrtfinala Kupa, sa nadom da se može nadoknaditi minus iz prve utakmice.

RIBNICA - SPARTAK (LjIG) 3 - 0 (25-14, 25-19, 25-16)

Nova sportska dvorana u Kraljevu Gledalaca: 200 Sudije: S. Zotović i V. Cvetković (Beograd)

RIBNICA: Pantić 1, Seizović, Stefanović 9, Okošanović 9 (1 as, 3 gr), Pajić 3 (1 bl), Todorović 7 ( 2 gr, 2 sg), Safanov 7 (1 bl, 1 as), Bićanin 4 (3 bl, 1 as), Ubiparip 9 (2 bl, 3 sg, 3 gr), Milovanović, Gajović, Peković (libero 1), Krsteski (libero 2), Petković Trener: M. Simojlović

SPARTAK (Lj): Kopunović, Fet 3 (1 as, 1 bl), Vukadinović 2 (1 as), Avramović (libero 2), Nadaždin 3 (6 gr), Matić 2 (5 sg), Glavinić 1 (3 gr), Grković 5 (1 as, 4 gr), Lozić, Milovanović 2 (1 bl, 1 as), Janković (libero 1), Maksimović 5 (1 as), Koničanin 3 (1 bl), Bekrić 6 (2 bl) Trener: N. Kovačević

Odbojka Odbojka Superliga Ribnica Spartak (Lj)