Studenti položili ispit na Karaburmi

Oba tima su ušla u utakmicu da osvoje tri boda. OFK Beograd odlučan u nameri da pobedi i priključi se ekipama sa vrha u borbi za titulu, a gosti željni da anuliraju poraz kod kuće iz prethodnog kola protiv BASK-a.

Romantičari su poveli u 9. minutu kada je Bogdanović izbacio usamljenog Đorđevića koji je pobegao odbrani, prevario golmana Bojovića i loptu poslao u prazan gol. Na isti način kao kod prvog gola, domaći su napravili akciju u 32. minutu. Ovaj put je Milić dodao loptu do Stefana Jankovića koji je izbegao ofsajd zamku, zaobišao golmana i povisio rezultat na 2:0.

Gosti umalo nisu već u sledećem minutu smanjili. Posle greške beka Županjca, Popović je sa peterca pokušao da savlada Jevtića, ali je loptu poslao pored stative. Potom je Jovančić u 37. minutu opalio sa oko 28 metara i pogodio gornji deo prečke gola Romantičara.

Ofkovci uzvraćaju u 39. minutu, Milić iskosa sa 12 metara šutira neprecizno. I kada se očekivao kraj poluvremena Paunović izlazi sam pred gol domaćih, njegov šut Jevtić brani nogom i izbacuje u korner. Posle udarca iz ugla najviši u skoku je Krstović i sa 8 metara glavom loptu šalje u mrežu, za rezultat na poluvremenu 2:1. OFK je bio nadmoćniji, sa puno osmišljenih akcija i sasvim zasluženo je na odmor otišao sa prednošću.

U nastavku gosti na sve načine pokušavaju da izjednače, imaju terensku inicijativu i stvaraju šanse. Već u prvom minutu drugog poluvremena Šimun je ubacio loptu pred gol, Gavrilović sa 5 metara snažno tukao, pravo u golmana Jevtića. Ćulum šutira glavom u 53. minutu posle kornera, ponovo se istakao golman Romantičara.

Posle nekoliko izmena na obe strane rezervni igrači obe ekipe unose živost, pa tako Jovanović i Babović lepo kombinuju, a udarac ovog drugog Bojović sigurno zaustavlja. Na drugom delu terena rezervista gostiju Lemić, samo što je ušao u igru u 63. minutu, mogao je da izjednači. Međutim njegov šut sa 5-6 metara Jevtić sjajno brani. Isti igrač 4 minuta kasnije šutira sa 20 metara, lopta odlazi nekih desetak centimetara pored stative.

U igru domaćih se uvukao nekakav strah od vođstva i najzad popuštaju pod naletima Studenata u 76. minutu. Šimun je prevario jednog igrača odbrane domaćih i sa 10 metara neodbranjivo poslao loptu u sam ugao, za izjednačenje.

OFK tek tada kreće da igra, a ne da se samo brani, a prvu veliku priliku propušta Bogdanović u 82. minutu kada posle prodora po desnoj strani stigavši na 7-8 metara od gola šutira, Bojović čuva svoj gol. U 88. minutu Babović, a u 89. minutu S.Janković iz povoljnih prilika posle centaršuteva sa strane ne uspevaju da savladaju odličnog Bojovića koji izlazi kao pobednik.

Po nepisanom pravilu promašaji se kažnjavaju. Igrao se poslednji minut regularnog dela, kada Džoj Jevtić nesmotreno u šesnaestercu startuje na Stojadinovića i to je penal za goste. Jovančić je hladnokrvno poslao loptu u jednu, a golmana u drugu stranu i tako su gosti došli do potpunog rezultatskog preokreta. A da Romantičari danas totalno nisu imali sreće pokazala je akcija iz trećeg minuta nadoknade. Jovanović je na petercu uposlio Babovića, a on samo pogodio stativu, pa je i ova prilika otišla u nepovrat.

Rezultat na kraju je 2:3, a da je bio i obrnut ne bi bilo nezasluženo. Očigledno je da se OFK Beograd nalazi u rezultatskoj krizi, a za vikend gostuje kraj Studenjaka, Radničkom, dok Studentski grad dočekuje Teleoptik na stadionu Brodarca.

OFK BEOGRAD - STUDENTSKI GRAD 2:3 (2:1)

STADION: Omladinski stadion. GLEDALACA: Bez prisustva publike. GL.SUDIJA: Marinković Bora. POM.SUDIJE: Kojović Aleksandra i Šćepanović Bojana. STRELCI: Đorđević 9.min i S.Janković 32.min (OFK Beograd), Krstović 45.min, Šimun 76.min i Jovančić 90.min (k.u.) (Studentski grad). ŽUTI KARTONI: Županjac, Nedeljković, S.Janković i Đorđević (OFK Beograd), Šimun (Studentski grad).
OFK BEOGRAD: D.Jevtić, D.Janković, Županjac (Popadić), Bogdanović, Marić, Mirković, Ahmetović (Jovanović), Nedeljković (Dž.Jevtić), Đorđević (Babović), S.Janković, Milić (Krstić).
STUDENTSKI GRAD: Bojović, Krstović, Bjelica (Drndarević), Šalipur, Ćulum, Paunović, Dabić (Purić), Jovančić, Gavrilović (Lemić), Šimun (Stojadinović), Popović.

Radnički (O) 1 : 1 Sremčica
BSK 1925 0 : 2 Stepojevac Vaga
Crvena zvezda 1 : 1 Leštane
BASK 0 : 0 Radnički (NB)
OFK Beograd 2 : 3 Studentski grad
Teleoptik 0 : 0 Mladenovac