Sremčica se isprsila u "Zemunelu"

Pretendent na Prvu ligu, dočekao je goste iz predgrađa koji se bore za goli život i opstanak u Srpskoj ligi. Domaći iz prve akcije na utakmici dolaze u vođstvo u 3. minutu. Posle sudara gostujućeg golmana Filipovića sa centarforom domaćih Lekićem lopta dolazi do Markovića koji je rutinski sa 18 metara šalje u prazan gol. Isti igrač, samo 5 minuta kasnije, postiže svoj drugi gol i meč lišava neizvesnosti na samom početku.

Tako se barem činilo u tom trenutku, jer Sremčica smanjuje u 14. minutu. Nakon centaršuta Đurića, odbrana domaćih stoji kao ukopana, a Kilibarda utrčava i sa 2-3 metra šalje loptu u mrežu za 2:1.

Posle burnog početka zatišje sve do 28. minuta, kada Kilibarda obara Markovića u svom kaznenom prostoru i po proceni sudije to je jedanaesterac za Teleoptik. Minić je bio siguran izvođač i domaći ponovo odlaze na dva gola razlike. Minut pre kraja poluvremena izrađena akcija domaće ekipe, Minić je sjajno na penaltiku pronašao Markovića, a on iz prve loptu šalje tik kraj stative.

Drugo poluvreme je započelo u mnogo sporijem ritmu, a prvo uzbuđenje je viđeno u 56. minutu. Nakon udarca iz ugla, lopta pogađa u ruku Obradovića i glavni sudija ponovo pokazuje na penal, ovaj put za goste. Ivelja je smireno prišao i loptu poslao u jedan, a golmana u drugi ugao. Minut kasnije izjednačenje, posle brze kontre Đurić izlazi sam pred Slavkovića i šalje loptu ispod njega za 3:3.

Nastaje totalni preokret u igri, gosti dominiraju i žele da osvoje sva tri boda. Grogirani domaćin je izdržao sve atake, a u poslednjih 15 minuta susreta i preneo igru na protivničku polovinu terena. Međutim, gosti u 86. minutu prave ubitačnu kontru iz koje Ugrica izlazi kao pobednik poslavši loptu u gol kraj nemoćnog Slavkovića za veliko slavlje. Potpuna radost Sremčice je izostala, jer u prvom minutu nadoknade najbolji igrač Teleoptika na današnjoj utakmici Marković, izjednačuje prelepim lob udarcem sa nekih 12 metara.

Tako je ova lepa fudbalska predstava donela puno preokreta i golova, a bod, više nego zasluženo, odlazi u Sremčicu.

Nakon 30 odigranih kola Teleoptik je i dalje ubedljivo prvi sa 66 bodova, dok Sremčica na famoznom 14. mestu, prvom ispod crte i 37 osvojenih bodova, sa strepnjom čeka popodnevne i sutrašnje rezultate svojih konkurenata.

TELEOPTIK - SREMČICA 4:4 (3:1)

STADION: FK Teleoptik. GLEDALACA: Bez prisustva publike. GL.SUDIJA: Katić Nikola. POM.SUDIJE: Jovčić Jovan i Jeremić Milan. STRELCI: Marković 3, 8. i 90+1 i Minić 29.min (k.u.) (Teleoptik), Kilibarda 14, Ivelja 57. (k.u.), Đurić 58. i Ugrica 86.min (Sremčica). ŽUTI KARTONI: Todorović,  Obradović, Marković i Krstić (Teleoptik), Stojanov i I.Mladenović (Sremčica).

TELEOPTIK: Slavković, Simunović (Krstić), Stojčeski (Ćorković), Momčilović (Nikolić), Obradović, Todorović, Stakić, Minić, Lekić (Jeftić), Knežević, Marković.

Radnički (O) 2 : 1 Sinđelić
Lokomotiva 0 : 1 Jedinstvo
Brodarac 2 : 0 Mladenovac
GSP Polet Dorćol 1 : 2 Studentski grad
TEK Sloga 1 : 1 Radnički (NB)
Zvezdara 5 : 2 Leštane
BSK Borča 0 : 1 Stepojevac Vaga