Sinđa na putu opstanka

Protiv rasterećenog Stepojevca, Sinđelić bije veoma važnu bitku za opstanak. I kreću veoma jako, dolaze u vođstvo već u 7. minutu. Ignjatović je prošao po boku i vratio povratnu u srce šesnaesterca, Čelar je propustio loptu do Čarapića, koji je rutinski sa 6 metara šalje u mrežu.

Do 29. minuta nema bitnijih dešavanja na terenu, a tada Piplica šutira sa 22 metra i pogađa stativu gola gostiju. Domaći do drugog pogotka stižu u 39. minutu, Jovančić je povukao loptu sa centra i prišavši kaznenom prostoru uposlio Čarapića, koji je odapeo strahovit šut pod prečku.

Najbolji igrač domaćih, Čarapić, je pripretio posle neka dva minuta nastavka, bio je neprecizan sa 12-13 metara. U 50. minutu je velikih 3:0. Čarapić je prošao po krilu i kao na tacni uposlio Čelara na 3 metra od gola, ovaj je samo poturio nogu za uspešnu realizaciju.

Gosti igraju neambiciozno, jedini koji bar nešto pokušava je Markov, ali njegovi šutevi sa distance ne pogađaju okvir gola. Okvir gola su zato pogodili po drugi put danas domaći, Milinković sa ivice kaznenog prostora cilja u prečku u 76. minutu.

Rezultatom 3:0 je završen susret, velika tri boda za domaće u borbi za opstanak. Narednog vikenda je na programu 37. pretposlednje kolo u kom Sinđelić ide u goste direktnom konkurentu za opstanak Sremčici, dok Stepojevac Vaga dočekuje surčinsko Jedinstvo.

SINĐELIĆ - STEPOJEVAC VAGA 3:0 (2:0)

STADION: FK BASK. GLEDALACA: Bez prisustva publike. GL.SUDIJA: Gospavić Ivan. POM.SUDIJE: Ljubojević Bogdan i Nikolić Nenad. STRELCI: Čarapić 7. i 39. i Čelar 50.min (Sinđelić). ŽUTI KARTONI: Piplica i Ignjatović (Sinđelić), Ristivojević (Stepojevac Vaga).

SINĐELIĆ: Radotić, Ignjatović, L.Đorđević (Radovanović), Kožović, R.Đorđević, Jovančić, Selimović (Matović), Štulić (Petković), Čelar (Milinković), Piplica, Čarapić (Ilkić).

STEPOJEVAC VAGA: Blagojević, Rosić (Pajić), Gačić, Puletić, Savić, Kapur, Jovanović (Dragišić), Budimir (Rašković), Perendija (Vasić), Markov, Ristivojević (Kantar).

Radnički (O) 3 : 0 Studentski grad
Mladenovac 0 : 3 Radnički (NB)
Jedinstvo 0 : 0 Leštane
Sinđelić 3 : 0 Stepojevac Vaga
Lokomotiva 2 : 3 Sremčica
Brodarac 6 : 2 BSK 1925