Bečejci se okreću izazovu sa Kuljanima

Luka Krajinović u plavom dresu je postigao prvi gol u nastavku prvenstva - foto: V. Jankov

Banatski tereni ne prijaju Bečejcima! To bi moglo da se zaključi posle novog poraza srpskoligaša sa Tise. Posle Vršca (0:3), "nula" je uknjižena i u Zrenjaninu, gde je Radnički slavio sa 2:1 (2:1). Sve je, što se golova tiče, završeno već u 27. minutu. Domaćin je poveo u trećem preko Krstinića, vođstvo je duplirao Novevski u 22, a Luka Krajinović je materijalizovao centaršut Milina u 27. minutu.

- Nismo iskoristili svoje prilike, od kojih smo najbliži golu bili u 90. minutu, kada je kapiten Vladan Vorgučin uzdrmao prečku, a domaćin jeste svoje dve. Čestitam Zrenjanincima na pobedi, a mi se okrećemo novom izazovu. U goste nam stižu Kuljani, koji su, takođe, u opasnoj zoni. Gledaćemo da što pre zaboravimo poraz kraj Begeja i maksimalnim zalaganjem kraj Tise upišemo novu pobedu, kratak i jasan je trener Bečejaca Lazar Dabižljević.

Boje OFK Bečeja 1918 na terenu kraj Skrobare u Zrenjaninu branili su sledeći igrači. Milovanov, Milin, Ćuk, Tatić, Preradov (Šormaz), Vinović (Vorgučin), Žeravica, Tomić (Kudrić), Kuvekalović, Krajinović (Tutnjević), Brkić.

Subotnja utamica kraj Tise počinje u 16,30 sati. Bečejci su se spustili stepenicu niže na tabeli vojvođanskih srpskoligaša i sada su treći sa 41 bodom. Rival iz Kule je 13. sa 24 boda, samo tri više od pretposlednjeg Jedinstva iz Stare Pazove. Rečju, Kuljanima su bodovi preko potrebni i sigurno je učiniti sve na terenu da do njih dođu. Bečejci, pak, žele da aprilsku seriju završe pozitivno, jer su u prethodne četiri utakmice zabeležili po dve pobede i poraza, kako bi s olakšanjem započeli majski serijal u Adorjanu protiv Tise. Sve to nagovešatava zanimljiv okršaj kraj Tise, gde će biti prisutna neizvesnost oko rezultata, što svemu daje dodatnu draž za ljubitelje fudbala.

OFK Bečej 1918 1 : 3 Radnički 1912
1. Maj Ruma 3 : 4 Tekstilac
Omladinac 0 : 2 Feniks 1995
Hajduk 1912 4 : 2 OFK Vršac
OFK Kikinda 0 : 1 Radnički (Zr)
Borac (S) 6 : 1 Tisa
Jedinstvo (SP) 2 : 5 Dinamo 1945
Borac (Š) 6 : 0 OFK Stari Grad