Gradske lige Šapca: Favoriti po planu u prvom prolećnom kolu

Veliki broj rezultatski neizvesnih utakmica, uz dominaciju domaćih ekipa u Mačvi i bolji učinak gostiju u Pocerini, obeležili su prvo prolećno kolo šabačkih gradskih liga. Lider u Mačvi, Sanrajs, ostvario je značajan trijumf u derbiju protiv Sloge usled kojeg se odvojio na tabeli. Jedan gol bio je dovoljan da bi ostvarili pobedu, a njega je postigao Nenad Vuković u 50. minutu. Torpedo je zabrinuo svoje navijače kada je “prosuo” dva gola prednosti koje je imao u 48. minutu. Gosti iz Culjkovića su za tri minuta izjednačili, ali srećom domaći su ostali prisebni i veoma brzo su odgovorili sa nova dva pogotka (4:2), oba u režiji trostrukog strelca Nemanje Rajića.

Zanimljivo je bilo i u meču dve poslednje ekipe iz grupe Mačve. Napredak je dva puta sustizao prednost, i to zahvaljujući svojim izmenama sa poluvremena, međutim, na treći primljeni gol nisu imali odgovor pa su bodovi ostali domaćem Savaciumu (3:2). Omladinac je nadigrao Romu sa ubedljivih 4:0, prilikom čega su se u listu strelaca upisala četiri različita igrača. To im je ujedno doneo boljitak na tabeli u vidu četvrtog mesta, što je za dve bolje u odnosu pre 10. kola. Drugih pomeranja na tabeli Mačve nije bilo.

Ekipe iz gornjeg dela tabele Pocerine upisale su tri boda na svih pet mečeva protiv onih iz druge polovine. Najsigurniji od svih bio je vodeći Rudar, mada je na prvi gol u duelu sa Mladost Sl. morao da čeka do 36. minuta, da bi zatim veliki nalet usledio pola sata od tada. Sjajan meč odigran je u Koceljevi gde je Mladost Sv. veoma brzo nadonadila minus Borca BTG od dva gola iz 23. minuta. U tome su uspeli do kraja prvog dela, da bi u drugih 45 minuta bili bolji rival, naročito u poslednjoj deonici susreta. Baš kao i na otvaranju sezone Jelen je sa 4:2 savladao Metlić. Het-trik Jovice Đokića imao je značajnu ulogu u osvajanju nova tri boda. U Cerovcu je takođe viđeno mnoštvo golova, čak njih sedam. Galeb je protiv komšija iz Male Vranjske konačno prekinuo crnu seriju od četiri uzastopna poraza pobedivši sa 4:3. Minimalac je viđen i u Pocerini, na utakmici u Bojiću. Na taj način Zablaće pokušava da prati ritam prve tri ekipe čemu je doprineo pogodak Marka Markovića, još u 21. minutu meča. Obzirom da je prvih pet ekipa zabeležilo uspehe, podrazumeva se da nije bilo nikakvog napredovanja na tabeli. Jedino što je petoplasirani Galeb sada povećao razliku u odnosu na ekipe iza sebe na solidnih pet bodova.

Izvor: ofssabac.org.rs

Savacium 4 : 2 Roma - Odžino selo
Sloga 2 : 0 Culjković
Napredak 1 : 1 Partizan
Omladinac 2013 1 : 2 Torpedo 1924