Jedinstvo (K)
Jedinstvo Putevi

Metalac (KV) – Sloga (BB) 3:0

03.11.2007 B. Otašević

Težak teren uopšte nije smetao igračima Metalca da odigraju kvalitetno, postignu tri pogotka i zasluženo osvoje tri boda.
Posle desetak minuta igre u idealnoj šansi se našao Marković, jako nesiguran golman gostiju Bodiroga je ispustio loptu, koja je došla do Barjaktarevića, kome nije bilo teško da sa pet metara postigne prvi gol za Metalac.
I kod drugog gola za kraljevački tim slična situacija, različiti akteri u napadu, a opet indisponirani golman gostiju. Posle slobodnog udarca za pulene Ivice Cvetanovskog, loptu pokušava da smesti u gol Barjaktarević, opet nesigurna intervencija Bodiroge, na loptu natrčava Vukojčić i sa sedam metara postiže drugi gol za domaće.
Posle još jednog prekida za Metalac, beležimo sjajan šut centarfora Nebojše Vukojčića, ali ovog puta je gostujući golman bio na pravom mestu i spasao siguran pogodak.
Ekipe odlaze na poluvreme pri rezultatu 2:0 za kraljevački Metalac.

Posle pauze od dve utakmice, zbog dobijenog crvenog kartona, Vukojčić je pokazao da nije ispao iz forme. Već u prvom minutu drugog poluvremena, fantastična solo akcija pomenutog igrača, koji je nanizao 3-4 igrača odbrane gostiju, izašao sam pred golmanom i preciznim udarcem poslao je loptu u mrežu za rezultat 3:0.
Primetno je da je Metalac svoju igru digao na viši nivo. Bilo je dosta kvalitetnih pasova, trčanja, pokrivanja terena. Da je Metalac ovako igrao od početka sezone, kraljevački „plavi“ bi se sigurno borili za prva dva mesta na tabeli.
Igrači Metalca su imali još par prilika za gol, pre svih Petar Sazdov, koji je imao dva šuta iz daljine, ali pored gola gostiju.
Sudija Zoran Mladenović je je sjajno vodio utakmicu i zanimljivo da je, što je redak slučaj u Srpskoj ligi, utakmica prošla bez ijednoj kartona.

Fudbal Fudbal Srpska liga "Zapad" Metalac (K) Sloga (BB)