Srem
Radnički (Š)
Cement
SLV: Novi Sad - Palić 0:1

Fudbaleri Novog Sada poraženi su na srpskoligaškoj premijeri pred domaćim navijačima na Detelinari, a bodove put severa Bačke, odneli su fudbaleri Palića golom Nikole Maksimovića u 28. minutu. Kanarinci neće po lepom pampiti duel na Detelinari, koji su završili sa devetoricom igrača, jer su zbog drugog žutog, odnosno crvenog kartona, teren morali da napuste Svetozar Zorzić u 60. i Mane Cvijević u 74. minutu.

Počelo je dobro po Novosađane. Već u prvom minutu nakon odbijene lopte, Zorić je sa 20 metara pokušao lob udarcem da iznenadi istrčalog Pešića, koji je loptu ipak izbacio u gol aut. U 13. minutu kapiten Palićana, Rajkovača, nakon duplog pasa sa Vučkovićem, tukao je sa 15 -tak metara tik uz levu stativu Kalajyića. Minut kasnije, Babić je izveo korner a Marković sa osam metara tikao tik iznad prečke gostiju. U 28. minutu fudbaleri Palića stižu u vođstvo. Sevnula je brza kontra po desnoj strani, Matijašević je nesebično uposlio utrčalog Maksimovića koje loptu šalje u dalji ugao Kalajdžića za 0:1. Priliku da stignu do izjednačenja, kanarinci su propustili u 32. minutu, kada je udarac Aleksovskog završio tik poreg gola Palićana.

U 55. minutu Darko Roksa se našao u šansi, ali je njegov udarac sa 12 metara završio u rukama golmana Pešića. Najbolju priliku da stignu do boda, Novosađani su propustili u 68. minutu. Nakon prodora po desnoj stran, Žakula je tukao na drugu stativu, a milimetri su delili uklizalog Suvajyića da loptu skrene u nebranjenu mrežu gostiju. Usledila su isključenja Zorzića zbog prekršaja i Cvijetića zbog igranja rukom. Ipak, to nije skupo koštalo domaćina, koji je sa devetoricom igrača na terenu uspeo da se odbrani, čak i pripreti u samom finišu. U 90. minutu Nikola Žakula je mogao da donese bod kanarincima, ali je njegov udarac glavom iz velike gužve završio preko gola Palića. Sledeće nedelje, fudbaleri Novog Sada gostuju u Staroj Pazovi, gde ih očekuje duel sa Dunavom.

Novi Sad - Palić 0:1 (0:1)

NOVI SAD: Stadion Detelinara, gledalaca: 200, sudija: Mihajlović ( Zrenjanin). Strelac: Maksimović u 28. minutu.Žuti kartoni: Kaurin, Cvijević, Zorzić, Roksa i Suvajyić (Novi Sad), Jočić, Slijepčević i Požar (Palić). Crveni karton: Zorić u 60. i Cvijević u 74. minutu (Novi Sad).

NOVI SAD: Kalajdžić 7, Babić 7, Kaurin 6, Cvijević 6, Patković 7, Aleksoski 6 (od 55. Roksa 6), Žakula 6, Vukosavljev 6 (od 55. Suvajdžić 6), Marković 6 (od 88. Bojović-), Zorzić 7, Štefek 6.

PALIĆ: Pešić 7, Pavić 7, Čekić 7, Jočić 7, Bjedov 8, Slijepčević 8, Požar 7 (od 80. Stevanović), Maksimović 8, Matiješević 8 (od 90. Kobiljski), Rajkovača 8, Vučković 8 (od 90. Mirkov).