Mokra Gora
Drina

Gimnazijalac-Novi Pazar 3:0

11.11.2007 srbijasport.net

U derbiju 6. kola Medjuregionalne odbojkaške lige Kraljevo, odbojkašice kraljevačkog Gimnazijalca su savladale do ovog kola vodeću ekipu Novog Pazara rezultatom 3:0 (25:15, 25:18, 25:20). Početak prvog seta je protekao u znaku gostujuće ekipe koja je povela rezultatom 5:2, a onda posle tajm auta Tijanićke sledi serija Gimnazijalca od šest vezanih poena. Odbojkašice Gimnazijalca prvi set rutinskom igrom privode kraju ne dozvolivši protivniku da uzme više od 15 poena . U drugom setu vidjena je repriza prvog seta, dobar početak Novopazarki i vodjstvo od 4:2, nakon tajm auta domeća ekipa se konsolidovala. Rezultatska klackalica je potrajala do 8:8, da bi potom furijoznom serijom 6:1 Gimnazijalc stigao do prednosti 14:9. U nastavku seta se igralo poen za poen, što koriste domaće odbojkašice i ovaj se rutinskom igrom privode kraju.

Odbojkašice Gimnazijalca treći set započinju furiozno i stižu do prednosti 3:1, da bi gostujuća ekipa nakon tajm auta preokrenula rezultat serijom od šest poena. Trener domaće ekipe Ana Tijanić traži tajm aut, posle koga su odbojkašice Gimnazijalca napravile mini seruju od četiri poena i stigle do izjednačenja 7:7. Nakon toga gostujuća ekipa trazi tajm aut, ali bez većeg uspeha pošto Gimnazijala nastavlja serijom 5:1. Posle ubedljivog vodjstva dolazi do opuštanja kod domaćih odbojkašica što obilato koristi ekipa Novog Pazara, stigavši na poen zaostatka za domaćom ekipom. Usledio je novi tajm aut domaće ekipe, koja je serijom od 5:1 stvara nedostižnu prednost do kraja susreta. Poslednji poen na susretu odbojkašice Gimnazijalca su osvojile as poenom, nakon čega je usledilo slavlje domaćih odbojkašica i publike. Susret je odigran u sali “ESTŠ Nikola Tesla” pred 150 gledalaca. Gimnazijalac: Bežanić, Mrvić, Milinković, Petrović, Voštić, I.Popović, Milojević, Kotorčević, Rečević, Djurović, Danev, M.Popović. Novi Pazar: Milić, Brunčević, Tripković, Osmanović, Korićanin, Numanović, Hodžić, Bihorac, Hadrović.