Jedinstvo Putevi
Polimlje

KFK Radnički - Sloboda Čačak 0:1

17.08.2008 BojanKG

Veliko iznenađenje su danas priredili igrači Slobode iz Čačka, koji su golom Gorana Petrovića, već u 7.minutu, savladali favorizovani Radnički u Kragujevcu. Zasluženu pobedu, Čačani su izborili hrabrom i borbenom igrom, ali i zahvaljujući golmanu Branku Kuzmanoviću, koji je bio nesavladiva prepreka za igrače domaćina. Jedini gol na utakmici je pao već na samom početku susreta. Bivši igrač Radničkog, Neško Milovanović, uputio je centaršut sa desne strane, a napadač Slobode Goran Petrović je glavom sa 15 metara pogodio desni ugao gola Vranića. Od tog 7.minuta, pa do kraja utakmice, igralo se samo na polovini Čačana, ali fudbaleri Radničkom nisu umeli da probiju bunker gostiju. Možda i presudan trenutak susreta se dogodio u 13.minutu, kada je zbog udaranja igrača bez lopte, isključen vezista domaćina, Dalibor Krezović. Igrač više nije uticao na način igre gostiju. Oni su se skocentrisali na svojoj polovini i retko su kada pokušavali da napadnu. Najzrelije šanse za Radnički u prvom delu, su propustili Bojan Ostojić u 20.minutu, kada je iz slobodnog udarca sa preko 25 metara, pogodio prečku iznenađenog Kuzmanovića, i Dragan Ristić u 38.minutu, koji je sa samo 3 metra, pogodio spoljni deo mreže. U 45.minutu, posle namernog udaranja laktom, drugi žuti karton i put u svlačionicu, dobio je igrač gostiju Vitomir Bubanja.
U drugom delu, jalova inicijativa Radničkog. Pokušao je trener Hadžić uvođenjem novih igrača, da promeni nešto u organizaciji igre, ali Radnički danas nije znao kako da postigne pogodak. Šanse su propustili Ristić, Rakić, Markićević i Milošević, dok su gosti ipak imali najzreliju šansu, kada je Petrović posle kontranapada, gađao pravo u golmana Radničkog - Bojana Vranića. Na kraju, kada se sve sabere, sasvim zaslužena pobeda Čačana.

KFK Radnički - Sloboda Čačak: 0:1 (0:1); Strelci: 0:1 Petrović Goran - 7.min. Žuti kartoni: Božović, Tajdić, Petrović, Markićević (Radnički), Milovanović, Čolović, Nikolić, Bojović, Savić, Veličković, Bubanja (Sloboda) Crveni kartoni: Dalibor Krezović - 13.min, Vitomir Bubanja - 45.min.
KFK Radnički: Vranić, Božović (od 46.min. Markićević), Maričić, Ostojić, Antonijević, Mijanović, Tajdić, Krezović, Živković (od 52.min. Rakić), Milošević, Ristić (od 78.min. Petrović Stefan)
Sloboda Čačak: Kuzmanović, Arsenijević, Bubanja, Bojović, Čolović, Veličković, Gligorijević, Tošić (od 60.min. Nikolić), Petrović (od 75.min. Popović), Milovanović (od 46.min. Karović), Savić

Fudbal Fudbal Srpska liga "Zapad" Radnički (K) Sloboda (Č)