Jadran
Vinogradar

Odlična igra, sjajan rezultat

30.08.2008 fkkikinda.com

U prvenstvenoj utakmici na Gradskom stadionu u Kikindi, pred preko 500 gledalaca, fudbaleri Kikinde su zabeležili prvu pobedu protiv Sente sa velikih 5:1. Od samog starta su naši fudbaleri pokazali da pod svaku cenu žele da pobede. Napali su svog protivnika, koji se u takvom pritisku nije snašao. Prvu pravu šansu za Kikindu koristi, ove godine najbolji strelac Kikinde, Branislav Rosić već u 3. minutu utakmice.
Fudbaleri Kikinde ne prestaju sa napadima. Igraju odlično i stvaraju veliki broj šansi. Isti igrač u 11. minutu ponovo koristi šansu na odbijenu loptu i povećava prednost Kikinde na 2:0. Gosti iz Sente su bili u tom momentu razbijeni. Sa igrom koju su prikazali na početku utakmice, mogao se očekivati njihov debakl.
Pokušavali su Senćani da urade nešto iz kontri. Nekoliko solidnih prilika je imao i kikindsko dete Uroš Stojanov, ali ih nije uspešno realizovao. Odbrana Kikinde je uvek bila na pravom mestu i svoj posao je obavljala maksimalno dobro, kako su radili i u prošla dva kola. U 39. odličan šut iz kosa Mirka Malinovića i golman gostiju, takođe Kikinđanin, Marko Vukobrat nije ništa mogao. Sigurno najbrži igrač lige, Malinović, postiže pogodak i povećava rezultat na 3:0. Naši fudbaleri u tim momentima igraju odličan i brz fudbal. Spora odbrana Senćana nije mogla ništa odlično spremnjenim fudbalerima Kikinde. Posle puno neiskorišÄ‡enih šansi kapiten ekipe Saša Trifunac ipak postiže pogodak u 41. minutu igre i tim golovom samo overava svoju odličnu igru na današnjem meču, ali i dovodi svoj tim do tada već fantastičnih 4:0.
U poluvremenu gosti vrše dve izmene i pokušavaju da poboljšaju svoju igru. Ipak, već u 49. minutu hladan tuš, 5:0 za Kikindu. U listu strelaca se upisao i Miljan Šurbatović. Do kraja utakmice Kikinda je dominirala i stvarala veliki broj šansi, ali nije uspela da ih realizuje. Gosti nisu stvorili ni jednu pravu priliku i igrali su zaista loše. Jedninu pravu šansu su imali oko 70. minuta, kada je jedan igrač Sente pretrčao golmana Ćirića i iz kosa pogodio samo spoljni deo mreže.
Do kraja nisu stvorili više šansi, ali su uspeli da postignu gol. Slobodan udarac za Sentu, na nekih dvadeset metara uzima da izvede, sigurno najbolji igrač gostiju Nađpal. Šutira odlično i postiže pogodak. Utešni pogodak Sente je bilo sve što smo do kraja videli i od jednih i od drugih i utakmica se žavršava rezultatom 5:1 za Kikindu. Odlična igra Kikinde zadovoljila je sve ljude koji su došli da bodre svoj voljeni tim i da mu pomognu da se plasira, konačno, u Prvu Telekom ligu Srbije. Naši momci iz kola u kolo igraju sve bolje, a ljudi na tribinama je sve više. Svi se možemo nadati samo tome, a to je da se ovogodišnji cilj ispuni.
Očekivana pobeda Kikinde. Nadigrali smo svog rivala i pokazali smo ovoj odličnoj publici na tribinama da znamo da igramo i da veruju u nas. Ispunili smo svoj cilj i opravdali smo ono što smo najavili pre ovog meča, a to je pobeda - rekao nam je najbolji igrač današnje utakmica Branislav Rosić.  Kikinda sledeću utakmicu igra 7. Septembra, kada ide na gostovanje u Vršac.

Rezultat: Kikinda - Senta 5:1 (4:0), Strelci: (Rosić 5´, 11´, Malinović 39´, Trifunac 41´, Šurbatović 49´- Nađpal 80´), Kartoni: Rosić, Ćulibrk - Kikinda, Crnomarković, Vasić, Marković – Senta, Delegat: Radoslav Maksimović – Inđija, Glavni sudija: Đuro Dubajić – Apatin