Prvi poraz plavo-belih u šampionatu

Nakon dobrog rezultatskog starta u novoj sezoni, usledio je prvi poraz u šampionatu. Na Karaburmi su zasluženo slavili prvotimci surčinskog Jedinstva rezultatom 1-2 (0-1). Po teškom, sunčanom vremenu, viđena je otvorena igra sa obe strane, a gost je bio konkretniji i organizovaniji.

Jedinstvo je osvojilo bodove po prvi put u dosadašnjim međusobnim duelima. U prethodnih pet utakmica OFK Beograd je zabeležio sve pobede uz gol-razliku 13:4.

U prvom poluvremenu nismo videli previše izgrađenih akcija našeg tima koje su mogle da ugroze gol Prodanovića. Beležimo dve sjajne prilike koje propušta štoper Vujović čiji šutevi glavom prelaze preko prečke gola ekipe iz Surčina. Pred kraj poluvremena sudija Kovačević procenjuje da su naši igrači faulom zaustavili Cvetkovića u svom kaznenom prostoru i pokazuje na "belu tačku". Siguran egzekutor bio je Popović pa se na odmor otišlo sa golom prednosti na kontu gosta.

U drugo poluvreme domaći igrači su ušli nešto konkretnije, a Jedinstvo nonšalantnije, ipak, ubrzo se uspostavilo stanje koje je viđeno na terenu u prvom periodu igre gde se igralo izjednačeno. Trener Mićović pokušava izmenama da pokrene plavo-beli tim, ali ni to ne donosi promenu rezultata. Fizioterapeut gosta, Radulj, imao je pune ruke posla jer su dvojica igrača iz njegove ekipe morala van terena nakon povreda.

Jedinstvo golom u 88. minutu stavlja tačku na ovaj meč i odnosi sva tri boda. A. Đunisijević dobrim pasom u prazan prostor izbacuje Vukosavljevića koji rutinski šalje loptu u našu mrežu. Neposredno pre toga, plavo-beli su imali sjajnu akciju, ali je šut sa ivice kaznenog prostora Surčinaca izblokiran.

Poslednjih 5-6 minuta utakmice plavo-beli igrači opsedaju gol gosta koji se brani poslednjim atomima snage, a u nadoknadi vremena, nakon gužve u šesnaestercu Jedinstva, Denković postiže počasni pogodak za plavo-bele i za više od toga nije bilo vremena. U narednom meču OFK Beograd ide na gostovanje u Mladenovac.

Radnički (O) 2 : 3 Stepojevac Vaga
Sremčica 1 : 1 Leštane
BSK 1925 2 : 2 Radnički (NB)
Crvena zvezda 4 : 3 Studentski grad
BASK 1 : 0 Mladenovac
OFK Beograd 1 : 2 Jedinstvo
Teleoptik 2 : 0 Sinđelić
BSK Borča 0 : 2 Lokomotiva