Hal preokretom sačuvao vrh i došao na korak od Čempionšipa

U 42. kolu Lige 1 bilo je veoma zanimljivo. Prve dvije ekiope na tabeli ostvarile su pobjedu i sada su bliže Čempionšipu.

Prvi meč u kolu, odigrali su piterboro i Nortempton u petak. Piterboro je poveo golom Smodiša da bi Hoskins pogodio za 1-1. U nastavku, Smodiš i Klark-Heris pogodili su za domaće i postavili konačnih 3-1.

Lider na tabeli, ekipa Hala, savadao je Flitvud nakon preokreta. Golom Vasela, gosti su vodili na poluvremenu. Ipak, Magenis i Luis-Poter donose preokret Halu u nastavku i pobjedu rezultatom 2-1.

U jednom od derbija kola, Blekpul je savladao Sanderlend sa 1-0 a jedini pogodak postigao je Garbut. Čarlton i Ipsvič odigrali su 0-0. Golom Skulija Linkoln je kao gost savladao ekipu Bristol Roversa sa 1-0 dok su MK Donsi savladali Portsmut golom Frejžera takođe sa 1-0.

Golovima Dodua i Evansa, Vigan je savladao Kru sa 2-0 i došao do bitne pobjede u borbi za opstanak.

Na tabeli je prvi sjajni Hal sa 82 boda, Piterboro ima 79 a Sanderlend 71. Na dnu su Nortempton sa 40, Ročdejl sa 39, Bristol sa 38 te Svindon sa 37 bodova.