"Bulke" najzad procvetale

Od pretendenta na titulu do borbe za opstanak kratak je put. To najbolje na svojoj koži osećaju prvotimci Zvezdare, koji su iako kvalitetni, indolentnim i neozbiljnim pristupom igri doveli svoj tim u nezavidan položaj. U prolećnom delu sezone su osvojili tek 11 bodova iz 10 kola i došli na granicu zone ispadanja od koje ih deli samo jedno mesto. Bodovno uspešniji, ali ne i sigurni kad se tiče opstanka, u goste im danas stiže tim Leštana, spreman da skupo proda svoju kožu.

Sekundara na satu nije okrenula ni pun krug, igrao se 45. sekund, a domaći preko Milovanovića umalo nisu došli u vođstvo, isprečila se stativa. Posle 4. minuta imamo već drugu propuštenu šansu za domaće, šut Minića sa par metara udaljenosti je odbranio Marković. Leštane su iznenađujuće slabo ušli u meč, može se reći bojažljivo.

U 8. minutu penal za Zvezdaru. Đurić je oborio Nišavića u svom šesnaestercu i za sudiju Gospavića nije bilo dileme. Isti igrač je i izveo najstrožu kaznu i bio uspešan, Zvezdara vodi od 9. minuta. U 16. minutu ponovo domaći pogađaju okvir gola, ovog puta Minić sa 8 metara pogađa gornju gredu. Gosti deluju zbunjeno, "Bulke" ih prosto "melju" tempom.

Kako je igra odmicala, tako je pritisak domaćih popuštao i malo po malo gosti su preuzimali inicijativu. Igrao se 39. minut kada je Šarić sa 7-8 metara ciljao ugao gola domaćih, Stanić se bacio poput mačke i ukrotio udarac.

U poslednjim trenucima prvog poluvremena viđena je magija kapitena domaćih Simića. Sa nekih 25 metara je pronašao gornji desni ugao, ovaj teledirigovani projektil ni dva golmana ne bi zaustavila.

Drugi period je takođe počeo uzbuđenjima. Posle 5 minuta igre Marković je slabo ispucao loptu iz svog šesnaesterca, uposlivši protivničkog centarfora Babovića, ovaj je odmah prosledio do Simića koji je fudbal samo bocnuo i lobovao istrčalog gostujućeg golmana. Kanonada ka golu gostiju je nastavljena i tri minuta kasnije, ovaj put Nišavićev šut pod prečku sa 12 metara Marković je vrhovima prstiju prosledio u korner. Pritisak domaćih je polako popustio, gosti dolaze do daha, a preko Šarića postižu prelep gol u 63. minutu. Naime, centarfor gostiju je sa 18 metara pronašao lopti put u mrežu za 3:1.

Leštane sve više stežu obruč oko gola "Bulki", a u 73. minutu postižu svoj drugi gol. Kodžić je lepo prošao po strani i vratio povratnu na 7-8 metara, a Denić je iz prve prosledio u donji levi ugao. Kad je sve mirisalo na izjednačenje, loptu je u kontri uzeo Babović i rutinirano je poslao kraj nemoćnog Markovića za 4:2, igrao se 76. minut.

Do kraja susreta gosti nisu imali snage za preokret, a domaći mudro koriste još jedan kontranapad, Tomašević u 90. minutu postavlja konačnih 5:2. Već u sredu Zvezdaru čeka novi ispit u gostima protiv Stepojevac Vage, dok Leštane dočekuju TEK Slogu iz Velikih Crljena.

ZVEZDARA - LEŠTANE 5:2 (2:0)

STADION: FK Zvezdara. GLEDALACA: Bez prisustva publike. GL.SUDIJA: Gospavić Ivan. POM.SUDIJE: Ljubojević Bogdan i Arnautović Nemanja. STRELCI: Nišavić 9. (k.u.), Simić 45. i 50, Babović 76. i Tomašević 90.min (Zvezdara), Šarić 63. i Denić 73.min (Leštane). ŽUTI KARTONI: Martinović (na klupi), Milovanović, Mitić i Živković (Zvezdara), Daraboš (Leštane).

ZVEZDARA: Stanić, Živković, Čvorović, Jovanović, Marković, Milovanović, Ignić, Nišavić (Martinović), Babović (Tomašević), Simić (Mitić), Minić (Stanković).

LEŠTANE: Marković, Milosavljević (U.Đurić), Daraboš (Denić), Obradović, Resimić, V.Đurić, Kodžić, Đokić (Vranjković), Šarić, Živanović (Ivanović), Obradov (Kovačević).

Radnički (O) 2 : 1 Sinđelić
Lokomotiva 0 : 1 Jedinstvo
Brodarac 2 : 0 Mladenovac
GSP Polet Dorćol 1 : 2 Studentski grad
TEK Sloga 1 : 1 Radnički (NB)
Zvezdara 5 : 2 Leštane