Moravički okrug: Morava - Ovčar 1:2

Tabela je davala jasne smernice ko je favorit u duelu Morave i Ovčara. Domaćin u jako lošoj seriji, bez trijumfa od 3. novembra prethodne godine, gosti bez poraza od 27. oktobra i meča u Atenici. Bodovi su bili neophodni Katržanima za beg iz opasne zone, dok je ekipu iz Markovice eventualni trijumf ostavljao u trci za prvo mesto. Nedugo pošto je glavni sudija Borko Radović dao znak za početak susreta, Morava stiže do prednosti. Igrao se treći minut kada je kapiten tima Nikola Maljković sa petnaestak metara, iskosa sa desne strane, pogodio gornji desni ugao Ostojićevog gola. Evrogol za 1-0!Petnaest minuta kasnije novi pokušaj fudbalera u plavoj opremi. Udarac je oprobao Lazarević, Ostojić odbranio. Kako je meč odmicao Ovčar se oslobađao pritiska i težište igre prebacivao na polovinu rivala.

Kreator igre Ovčara - Slobodan Zlatić

Jedan od najagilnijih u redovima gostiju, Zlatić, kreirao je akciju koja je prethodila izjednačenju. Na isteku pola časa igre, dobro je prošao po levoj strani, zavrnuo loptu na peterac, gde nespretno reaguje Bogićević i pogađa sopstvenu mrežu. Tome je umnogome kumovao i raskvašen teren. Do kraja prvih 45 minuta beležimo i pokušaj Panića kod domaćih, no njegov udarac sa 17-18 metara završava iznad prečke. Na startu nastavka velika šansa za Moravu. Smušenu reakciju defanzivne linije Markovičana, koristi Maljković i kreće sam ka Ostojiću ali golman „žuto-crvenih“ izlazi kao pobednik i zaustavlja šut iz neposredne blizine. U toku je bio 46. minut. Gosti uzvraćaju preko Zlatića u 51. minutu. Omaleni vezista vešto se oslobađa trojice čuvara na levoj strani, ulazi u kazneni prostor, šutira sa 7-8 metara, Milan Maljković odlično interveniše i ostavlja Moravu u rezultatskoj ravnoteži. Odlično je vratar Maljković intervenisao i u 64. minutu, nakon neugodnog udarca Rađenovića sa 25 metara. Lopta je nezgodno odskočila, dobila ubrzanje ali je golman Morave uspeo da je skrene u korner.

Detalj iz drugog poluvremena

Nastavio je Ovčar sa atacima rešen da dođe do celog plena. Dlanove domaćeg čuvara mreže zagrejao je i Kuveljić u 67. minutu, topovskim udarcem sa dvadesetak metara. Ipak, Maljković je kapitulirao šesnaest minuta pre kraja. Rađenović je izveo korner sa desne strane, stvorila se velika gužva u petercu a najprisebniji biva iskusni Pantelić i nogom pogađa mrežu za 1-2. Od tog momenta gosti se povlače a Morava sve karte baca na napad. Uspeli su da stvore nekoliko vrlo dobrih prilika ali se Ostojić pokazao kao nerešiva enigma. Golman ekipe iz Markovice istakao se u tri navrata u periodu od 80. do 84. minuta. Nesavladiv je bio za Nikolu Maljkovića u 80. ,Nebojšu Popovića u 83. i Nešovića u 84. minutu i jedan je od glavnih „krivaca“ što tri boda odlaze u Markovicu. Trijumf u Katrzi bio je 11. prvenstveni za izabranike Nenada Đedovića a šesti na gostujućim terenima, što Ovčar čini jednim od uspešnijih timova kada su gostovanja u pitanju, uz preljinsku Mladost i bresnički Rudar.

Mladost (P) 3 : 0 Slatina
Gorušica 0 : 3 Mladost (A)
Prijevor 0 : 0 Spartak
Jedinstvo (GG) 4 : 0 Jedinstvo (K)
Backovac Junajted 1 : 0 Donja Vrbava
Miokovci 1 : 5 Rudar
Morava 1 : 2 Ovčar
Napredak 1 : 1 Omladinac