Vojvodina
OFK Beograd

Napredak nadigrao Jagodinu

22.02.2014 Slavoljub Blagojević

Fudbaleri kruševačkog Napretka zasluženo su večeras u okviru 16 kola Jelen super lige savladali Jagodinu posle bolje ige a noročito veće  želje i veće agresivnosti što će im mnogo značiti u proklamovanoj borbi za opstanak. Počelo je velikom šansom za Napredak već u 2. minuti Trujić je sam izašao ispred Đuričića ali je golman gostiju bio uspešniji,Trujić ni u ponovljenom pokušaju nije uspeo. Napredak je nastavio da ima terensku inicijativu ali bez izrazite prilike za gol do 32. minuta kada je sevnula strahovita kontra gostiju štoper gostiju Aleksandar Živanović uzeo je jednu loptu ispred svog šesnaesterca nosio je čitavih 40 metara podelio je desno usledio je centaršut po zemlji Šušnjar je šutirao,Krznarić odbija loptu a Živanović zakucava loptu u mrežu za 0:1. Bio je to pravi šok za domaće jer već u sledećem minutu Danijel Mihajlović štoper gostiju sjajnom dubinskom loptom pronalazi Milinkovića koji je sam ispred Krznarića ali ovaj bravurozno zatvara ugao   istrčava i spasava da se utakmica u tim trenucima prelomi. Napredak  se ponovo  vraća u igru u 38. minutu kada Trujić sjajno šutira u sam donji desni  ugao Đurićiča koji brani praktično neodbranjivo. Igrala se nadoknada od jednog minuta kada je Regan ispred svog šesnaesterca primio jednu loptu i krenula je sjajna kontra,usledio je lep pas za Trujića a ovaj  sjajno pronalazi mladog Bajića koji pretrčava jednog štopera gostiju i sjajno pogađa gol za 1:1 i odlazak na poluvreme.

Drugi deopočeo je ofanzivom Napretka.najpre Dimitrov u 46, Gavrić u 68. i Trujić u 50. minutu propuštaju šanse ali gola nema. šef struke Kruševljana Nenad Lalatović uvodi u igru Vidakovića i Ibrahima Ndiaje i ovaj drugi mu to vraća u 75. minutu. Danas najbolji na terenu Cvetković po ko zna koji put sa desne strane izvanredno centrira pronalazi na drugoj stativi Trujića ovaj glavom spušta loptu za Vidakovića koji je nekako dotura do popularnog Ibre koji trese mrežu za pobedu kruševljana. Mogao je ibra u 83. minutu da dokuasuri jagodince ali nije uspeo na kraju veliko slavlje krusevljana.

Evo šta su treneri ekipa izjavili posle utakmice:

"Imali smo veliki pritisak pred ovu utakmicu jer nama je samo igrala pobeda i tri boda. Mi smo ušli u utakmicu maksimalno motivisani, sa velikom željom da pobedimo i obradujemo navijače. U tome smo uspeli i ja mojim igračima čestitam na svemu tome.

Na početku utakmice smo imali stopostotnu šansu Trujića, koji je bio sam ispred golmana, i još jednom je imao lep udarac gde je njihov golman izvadio loptu iz samog ugla.

Posle toga neshvatljiva greška mojih igrača, gde njihov štoper pretrči sam 50 metara da niko ne izlazi u blok na njega, i da posle toga on postigne pogodak.

Ono što smo mi znali jeste da smo mi brži, da naši igrači koji igraju visoko u špicu su brži od njihovih štopera i na toj kontri smo uspeli da postignemo prvi pogodak, gde je Bajić dobio lep pass.

To nam je dalo vetar u leđa. Ušli smo u drugo poluvreme puni samopouzdanja. Nismo hteli da srljamo, čekali smo šansu, napravili smo izmene, Ibra je sjajno ušao u utakmicu, i doneo je preokret. Sa njim i Vidakovićem,koji su dva jako brza igrača, sa agresivnošću svih ostalih došli smo do tog drugog gola, potpuno zasluženo.

Mi imamo utisak da smo danas pokazali veću želju za pobedom nego igrači gostiju, to nam se isplatilo.

Čestitam igračima na pobedi i osvojenim tri boda, a ekipi Jagodine želim sreću u nastavku takmičenja."

Jagodina je u ovu utakmicu ušla kao favorit. Šef stručnog štaba Jagodine Mladen Dodić nije krio razočaranje:

" Mi možemo mnogo bolje nego što smo to danas pokazali.

Znali smo da će Napredak biti motivisan, da će pokušati da na početku utakmice da go, to su i najavljivali u novinama,imali su šansi u početku utakmice,ali kako je prvo poluvreme odmicalo uspeli smo da ih smirimo, i da damo go.

Bilo je tu još nekih kontri koje nisu realizovane do kraja,a mi smo tu najjači, i onda dozvolimo da u poslednjoj minuti prvog poluvremena iz kontre primimo izjednačujući go, baš iz kontre i na taj način sa mnogo motiva vratimo protivnika u život,koji je bio motivisan, od nas brži i agresivniji, koristio je prostor koji smo mu dali,a dogovor je bio da im se ne da taj prostor.

Za taj jedan go bili su bolji i ja im čestitam na pobedi i želim im uspešne rezultate ovog proleća.

Mojim igračima poručujem da moramo da se vratimo na nivo jeseni,jer nije bilo dovoljno energije i agresije, a bez toga u ovoj ligi ne može se dobiti niko, a pogotovo ne ovako silni Napredak".

Stadion  Napretka u Kruševcu, gledalaca 4000. Sudija Danilo Grujić ( Niš). opomenuti igrači: Regan,Gavrić i Ndiaje(napredak) i Mihajlović.Živanović,Mitošević I Milinković(Jagodina)

Napredak: Krznarić 7, Cvetković 8.Aškovski 7, Frimpong 7, Janičić 7,5, Mićić 7,5, Gavrić 7; Regan 7,Bajić 7,5 (Ndiaje 7,5), Dimitrov 7 (Milanković 7), Trujić 7,5 (Vidaković-).

Jagodina: Đuričić 7,5, Milinković 7, Filipović 7, Mihajlović 7, Živanović 7,5, Cvetković 7 (Jakimovski-), Lepović 7 ( Martinović-), Mitošević 7 (Damnjanović 7), Šušnjar 6,5, Đurić 6,5, Pešić 7

Igrač utakmice: Miloš Cvetković (Napredak)

Napredak -  Jagodina 2:1 ( 1:1)

75. minut kakva radost Ibrahima Ndiajea