Grdica
Mlada krila

MFL Kraljevo: Metalac i Lasta na ravne časti

01.04.2018 Stojan Petković

U derbiju kola na igralištu kraj Ložionice u Kraljevu, megdan su podelili Metalac i Lasta iz Vitkovca. Gledaoci su videli su dopadljiv fudbal pun lepih akcija i povoljnih prilika od strane igrača oba tima.

Na visini zadatka: Nemanja Nikolić, Nikola Stojanović i Andjelija Beočanin

Domaćini su prvi došli u vođstvo. Strelac je bio Pavlović koji je opalio po lopti sa dvadesetak metara, iznenadio golmana Zdravkovića i tako obradovao svoje igrače i malobrijne navijača. Bilo je to u 9. minutu. To kao da je bio signal za goste koji su posle šest minuta uspeli da poravnaju rezultat. Po desnoj strani usledio je prodor Marića koji je pravovremeno ubacio loptu u srce šesnaesterca a Kojić je rutinirao gađao sami ugao vratara Đorđevića - 1:1.

Gužva pred golom Metalca

Metalac je posle desetak minuta u nastavku meče opt došao u viđstvo. Seničić je uputio oštar centaršut a Živanović je glavom loptu sproveo u mrežu Laste. U međuvremenu propušteno je nekolo povoljnih prilika sa obe strane a sve nade domaćina da će osvojiti ceo plen raspršio je sedam minuta pre kraja Stevanović. Posle poduže akcije i centaršuta uspeo je da glavom pošalje loptu pod samu prečku. Velika radost gostiju i najrealniji ishod meča.

Živanović strelac drugog gola za domaćina u duelu sa Savićem Foto: STOLE

METALAC - LASTA 2:2 (1:1)

Stadion kod Ložionice. Gledalaca 40. Sudija: Nikola Stojanović (Kraljevo) 7,5. Strelci: Pavlović u 9. Živanović u 55. (Metalac), Kojić u 15. Stevanović u 83. (Lasta). Igrač utakmice: Nenad Milić.

Metalac: Đorđević 6,5, Sančović 6, Todorović 6,5, Milić 7,5, Marjanović 6, Kovačević 6,5, Soldastović 6 (Milanović 6), Seničić 7, Živanović 7, Pavlović 7, Jovanović 6,5.

Lasta: Zdravković 6,5, Marić 7, J. Miletić 6 (Petrović 6,5), Jeremić 7, M. Nikolić 6, Miljojković 6,5, Savić 6,5, V. Miletić 7, Stevanović 7, Ćirković 6, Kojić 7.