Mladost (L)
IMT
Rad
Å ampion vozi ka tituli na Trajalovim gumama

FenjeraÅ” iz KruÅ”evca je gost lidera i vladajućeg Å”ampiona sa Marakane, pa sve osim sigurne pobede domaćih bi bilo veliko iznenađenje. Gosti su se zabunkerisali od samog starta, teÅ”ko su crveno-beli dolazili do protivničkog Å”esnaesterca. PokuÅ”avali su Å”utevima iz daljine, pre svega Nikola Mituljikić, međutim ne uspevaju da pogode okvir gola.

Ā

Na isteku pola sata igre gosti prave brzu kontru, dva na jedan, Jovanović je uposlio MiloÅ”evca koji se naÅ”ao oči u oči sa golmanom Marinkovićem i sa 6 metara loptu poslao pokraj stative. Prvu iole ozbiljniju Å”ansu Zvezda pravi u 34. minutu, Jovan Mituljikić je tukao neprecizno glavom sa 7-8 metara.

Knežević je u 40. minutu dubinskom loptom pronaÅ”ao samog Nikolu Mituljikića na ivici kaznenog prostora, golman gostiju panterskom paradom osujećuje njegov Å”ut. Bedem "Gumara" je uspeÅ”no odoleo svim naletima domaćih do isteka poluvremena, o čijoj nadmoći govori i odnos u kornerima 9:0.

Zvezda u nastavku vrÅ”i neviđeni pritisak ne bi li doÅ”la u vođstvo i to im uspeva autogolom Vesića, na centarÅ”ut Petrovića u 51. minutu. Ne prestaju domaći sa napadima ni posle vođstva. Nestvarno je kakvu priliku u 59. minutu ne koristi Kahvić, Å”utira glavom sa 3 metra pravo u golmana gostiju. Minut kasnije je ipak 2:0, ovog puta strelac je half Ćurić.

Potom, Nikola Mituljikić u 63. minutu pogađa sa 7 metara prečku i ponovo propuÅ”ta priliku da se upiÅ”e u strelce. Lukić tri minuta kasnije sa istog mesta loptu Å”alje kraj same stative. Igrao se 69. minut kada je Kahvić vukao loptu dvadesetak metara, izdržao duel sa protivnikom i loptu poslao na penaltik do usamljenog Kneževića, koji ovu Å”ansu oberučke koristi, 3:0 za Zvezdu.Ā

Odbrana gostiju se raspala, Kahvić u 72. minutu ponovo nije skoncentrisan. Sa desetak metara, iako neometan, ne uspeva da pronađe lopti put do mreže, ovaj put se isprečila stativa. Isti igrač najzad postiže gol u 78. minutu, loptu je sa pola metra uneo telom preko gol linije. U 84. minutu se ponovo trese okvir gola Trajala, ovaj put nakon Å”uta Pirgića sa 14 metara. Tragičar Vesić sa gol linije brani udarac Stojanovića minut kasnije i tako sprečava joÅ” veću bruku. Konačan rezultat je 4:0 i posle ovog kola Zvezda ima 4 boda viÅ”e od prvog pratica, Partizana.

Zvezdini omladinci za vikend imaju zadatak da osvoje voždovački "Krov", dok će Trajalovi momci biti u prilici da ugoste vrÅ”njake sa Banovog brda.

CRVENA ZVEZDA - TRAJAL 4:0 (0:0)

STADION: Rajko Mitić-jug veÅ”tačka trava. GLEDALACA: Bez prisustva publike. GL.SUDIJA: Živanović MiloÅ”. POM.SUDIJE: Božović Goran i Tubić NjegoÅ”. STRELCI: Vesić 51. (a.g.), Ćurić 60, Knežević 69. i Kahvić 78.min (C.Zvezda). ŽUTI KARTON: Vesić (Trajal).

CRVENA ZVEZDA: Marinković, Radojević, Petrović (Lečić), Krstić, Lukić, Ćurić (Pantić), Knežević (Pirgić), J.Mituljikić, Bačanin (Stojanović), N.Mituljikić, NikolaÅ”ević (Kahvić).Ā

TRAJAL: Nedeljković, Đaković, Zdravković (Vlajić), Sokolović (Vidojević), Jovanović, Stojanović (Milić), Milosavljević (N.Jovanović), Đokić, MiloÅ”evac, Čolović, Vesić.