Zvezdari i Radničkom po bod

Stari znanci sa beogradskih terena danas su odigrali veoma dobru utakmicu. Gosti su iznenadili otvorenom igrom, nisu došli na Bulbulder da se brane. Posle početnog ispitivanja snaga Zvezdara je krenula odlučnije u napad i to je rezultiralo vođstvom u 18. minutu. Ignić je centrirao oštro, a Đorđević ne čekajući da lopta padne hvata volej sa 15 metara i smešta loptu u malu mrežu.
Gosti uzvraćaju preko danas raspoloženog Nikolića 3 minuta kasnije, ali njegov udarac glavom sa peterca je bio lak plen za Opačića. Gostujući half Stijepović se u 27. minutu poigravao u svojoj odbrambenoj zoni, loptu mu oduzima Stefan Stojanović, ulazi u kazneni prostor i kada se očekivala sigurna egzekucija šutira tako neprecizno da lopta odlazi 2-3 metra pored gola. U 29. minutu na ubačenu loptu sa strane Ignić odlično reaguje iz prve, međutim njegov šut sa 7-8 metara odlazi tik kraj gola.
Ulaskom Milenkovića u 31. minutu Radnički preuzima primat na sredini terena, a posle jedne njegove akcije u 39. minutu Nikolić šutira oštro u donji levi ugao za 1:1. Tako se na odmor otišlo sa nerešenim rezultatom.
U nastavku smo gledali otvorenu igru sa obe strane. Stefan Stojanović se u 59. minutu na dodavanje Đorđevića našao usamljen na 10 metara od gola gostiju i rutinirano loptu poslao u mrežu kraj nemoćnog Tatića. Vođstvo Zvezdare je nateralo goste da još aktivnije krenu ka golu domaćih i nakon jednog driblinga u 67. minutu Veličković je povučen za dres od strane Sarića u šesnaestercu ˝Bulki˝. Sudija je istog momenta pokazao na belu tačku, a realizator je bio igrač nad kojim je i napravljen prekršaj, Veličković za 2:2.
Zvezdara je pokušala doći do sva 3 boda dugim loptama, preskačući sredinu, jer usamljeni Simić nije imao u svojim redovima saradnike koji bi mogli parirati na sredini terena trilingu gostiju Milenković, Veličković, Milivojević. Nakon izvedenog kornera u 81. minutu od strane Simića na drugoj stativi se našao usamljen Sarić i sa 4 metra uspeo da promaši gol i proćerda stopostotnu priliku. U 86. minutu, najbolji igrač Zvezdare, Simić je uputio udarac sa 16 metara, golman gostiju se izvio koliko je dug i odbranio. Tako je i poslednja šansa domaćih da dođu do 3 boda propala.
Remi je i najpravedniji ishod utakmice i sada Zvezdara sa 17 bodova zauzima 4. mesto, a u narednom 11. kolu gostuje kod ekipe Leštane, dok se ˝Majstori˝ nalaze na 8. poziciji na tabeli sa 15 osvojenih bodova i u narednom kolu dočekuju TEK Slogu iz Velikih Crljena.

ZVEZDARA - RADNIČKI (NB) 2:2 (1:1)

STADION: FK Zvezdara. GLEDALACA: Bez prisustva publike. GL.SUDIJA: Ržić Uroš. POM.SUDIJE: Majstorović Marko i Rajković Miloš. STRELCI: Đorđević 18.min i S.Stojanović 58.min (Zvezdara), Nikolić 39.min i Veličković 68.min (k.u.) (Radnički NB). ŽUTI KARTONI: Ignić (Zvezdara), Đuričić i Žerjal (Radnički NB).
ZVEZDARA: Opačić, Stanković, Čvorović (I.Stojanović), Mitić (Jovanović), Delević, Sarić, Ignić, Marković (Ratkov), S.Stojanović (Stanojević), Simić, Đorđević.
RADNIČKI (NB): Tatić, Gajić, Đuričić, Popović, Stijepović, Milivojević, Žerjal, Krstić (Milenković), Nikolić (Matić), Veličković, Novitović (Žepina).

Radnički (O) 2 : 2 Crvena zvezda
BASK 1 : 1 BSK 1925
OFK Beograd 2 : 0 Sremčica
Teleoptik 2 : 1 Stepojevac Vaga
BSK Borča 0 : 0 Leštane
Zvezdara 2 : 2 Radnički (NB)