Bečejci uknjižili novi poraz kraj Tise

Česta slika pred golom gostiju, ali pogotka nije bilo

Vratila se stara boljka Bečejaca neefikasnost, a sa njom odlaze bodovi. Tačno 222 minuta srpskoligaš sa Tise nije zatresao mrežu rivala i to ih košta izgubljenih pet bodova u poslednje dve utakmice. Stiče se utisak da Bečejci ne bi postiglo gol i da se igralo do mraka. Nasuprot njima, gosti iz Čonoplje su imali tri prilike i postigli su dva gola. Ali, da ne bude zabune, momcima iz Čonoplje sve čestitke za borbenost i zasluženo nose bodove iz Bečeja.

Imali su Bečejci dve poluprilike u prvih petnaestak minuta, ali je prvo Ilić u 12. minutu po ulasku u kazneni prostor šutirao preko gola, a tri minuta kasnije Nijemčević je iskosa sa leve strane gađao bliži donji ugao, ali je Bulović izbio u korner. A onda se težište igre prebacilo na polovini domaćina i u 23. minutu viđen je prvi gol. Bajčev je s desne strane sve prebacio ukaznenom prostoru, ali se, odnekud, na suprotnoj strani stvorio štoper Vidović i glavom ubacio pred gol, statična odbrana domaćina nije reagovala, Makar je to iskoristio i glavom uputio udarac, Puškić je odbranio, ali je odbijenu loptu prihvatio Purić i, opet, glavom poslao u mrežu. To kao da nije mnogo uzbudilo Bečejce, koji su igrali bezvoljno i do odlaska na odmor jedino je u 39. minutu, posle centaršuta Kobiljskog s leve strane, Nijemčević okrznuo loptu glavom i ona je bilalak plen za golmana Bulovića.

Valjda prekoreni u svlačionici tokom odmora,krenuli su domaći nešto agilnije u nastavku, ali borbeni gosti su, po pravilu,blokirali centaršuteve ili šuteve ka golu. U 50. minutu je Kobiljski povratnom loptom uposlio Krajinovića, koji snažno šutira, ali je neko izblokirao. Pet minuta kasnije Ilić dobro šutira, ali Bulović još bolje brani.Igrao se 58. minut, kad je Ilića u kaznenom prostoru  kod poprečene linije oborio Stanković i odlični sudija Subašić je pokazao na belu tačku. Međutim, Tutnjević je obojio u crno, jer je snažno šutirao preko gola. Pokušao je Kurtiši u 65. minutu iz slobodnog udarca, ali je Bulović odbrabio. Iako se igralo pred golom gostiju, više prilika nije bilo. Ali jeste na drugoj strani. Prvo je Vorgučin u 84. minutu kardinalno pogrešio na sredini terena i sa loptom se sam uputio brzonogi Vemić, obišao je istrčalog golmanaPuškića i poslao loptu u praznu mrežu. Četiri minuta kasnije, Vuković je volejom iskosa sa leve strane opalio po lopti, ali je Puškić uspeo da je zaustavi.

OFK Bečej 1918 - Sloga 0:2  (0:1)

Bečej: Gradski stadion kraj Tise.Bez gledalaca.Sudija: Milorad Subašić (Veternik) 8. Strelci: 0:1 Purić u 23, 0:2 Vemić u 84. Žuti kartoni: Kobiljski, Tišma, Ostojić (OFK Bečej 1918), Mančić, Makar, Konjović,Vidović, Ninković (Sloga). Igrač utakmice: Branko Vidović (Sloga).

OFK Bečej 1918: Puškić 6,5, Nađ 5 (od 74. Pavlović -), Vorgučin 5,5, Lovre 5,5, Ostojić 6, Tutnjević 5,5, Kurtiši 6,5, Kobiljski 6, Ilić 7, Krajinović 5,5 (od 60. Mitrović 6),Nijemčević 5,5(od 46. Tišma 6).

Sloga: Bulović 7, Bajčev 7, Vidović 7,5, Konjović 7, Stojković 7 (od 75 Grgić -), Purić 7, Stanković 7, Mančić 6,5 (od 46. Ninković 7), Simić 6 (od 46 Vuković 7), Makar 7, Vemić 7,5.

Tisa 1 : 0 1. Maj Ruma
Mladost (NS) 4 : 1 Dinamo 1945
Feniks 1995 4 : 1 Borac
Radnički (Zr) 0 : 1 Sloboda
Bečej 1918 0 : 2 Sloga (Č)
Jedinstvo (SP) 2 : 0 Dunav