Bečejci se revanširali Velikoselcima i sad očekuju Perležane

Strahinja Ilić sa loptom stigao je do golgeterske kote 9 - foto: V. Jankov

Fudbaleri Bečeja su počeli da dišu „punim plućima“. Posle „potapanja“ (5:2) Somboraca kraj Tise, uknjižili su ubedljivu pobedu (4:1) protiv Kozare u Banatskom Velikom Selu i sada im se ukazuje prilika da prvi put u nastavku prvenstvene trke uknjiže pobedonosni het-trik. Jer, u subotu dočekuju „fenjeraša“ Vojvodinu 1928 iz Perleza. Bude li tako, eto prilike da zabeleže najbolji plasman od početka aktuelne sezone na „koti 5“.

Što se tiče utakmice u sredu protiv Kozare, svi su bili motivisani da se revaširaju za poraz (1:2) iz jesenjeg dela prvenstva kraj Tise. U tome im je pomogao odbrambeni igrač rivala Todor Bjelanović, koji je već u 9. minutu zaradio crveni karton, jer je kao poslednji igrač odbrane zaustavio Nijemčevića u prodoru. Upravo posle „slobodjaka“ iz tog prekršaja, Bečejci su došli u vođstvo. Tutnjević je centrirao, a Todorović kod druge stative najviše skočio i glavom poslao loptu u mrežu za 0:1. Domaćin se nije predavao i u 37. minutu je preko Misića rezultat izjednačen na 1:1. S ovim rezultatom se otišlo na odmor.

U nastavku je brojčana nadmoćnost donela prevagu u rezultatu. Strahinja Ilić je sa nova dva gola u 62. i 84. minutu najavio pobedu, a Čedomir Tomčić je u u nadoknadi vremena potvrdio. Bečejci su protiv Kozare igrali u sastavu: Milovanov, Milin, Vorgučin, Todorović, Preradov, Tutnjević (Krajinović), Mastilo, Tomčić, Nijemčević (Tišma), Ilić (Mitrović), Kobiljski Tomić).

Utakmicom protiv Kozare, Bečejci su započeli serijal sa ekipama iz opasne zone. S jedne strane to znači da će za rivale imati nešto slabije ekipe, a s druge to može da bude i opasno, pošto svaka od njih želi da ugrabi bod ili tri, eventualnog, spasa. Zato, oprez nije na odmet. Već u subotu protiv Perležana. Olakšavajuća okolnost pred subotnju utakmicu je što trener Branko Savić dobro poznaje Perležane, pošto je izvesno vreme proveo na njihovoj klupi.

- Prvo bih naglasio da smo dobro ušli u utakmicu sa Kozarom. Istina da nam je posao bio olakšan isključenjem njihovog igrača, ali nismo se posle toga opustili, već smo nastavili da atakujemo do posedjeg sudijskog zvižduka. Isto valja primeniti i protiv Perležana, koji u svojim redovima imaju nekoliko kvalitetnih pojedinaca i moramo biti oprezni. Samo pravim sportskim prilazom utakmici možemo doći do pobede, koja nam je cilj, ne samo u ovoj, već i narednim utakmicama, naglašava šef struke Bečejaca Branko Savić. Subotnja utakmica sa Perležanima počinje u 16,30 sati.

1. Maj Ruma 2 : 3 Mladost (NS)
Tisa 2 : 0 Feniks 1995
Dinamo 1945 4 : 1 Radnički (Zr)
Borac 1 : 1 Bečej 1918
Sloboda 2 : 2 Jedinstvo (SP)
Sloga (Č) 2 : 3 Radnički 1912
Dunav 4 : 1 Kozara
Hajduk 1912 1 : 2 Vojvodina 1928