Bečejci s' pola snage "petardom" ispratili Perležane

Majstor za asistencije: Čedomir Tomčić s lakoćom obilazi čuvara - foto: V. Jankov

Lakše od očekivanog Bečejci su osvojili tri boda u okršaju sa "fenjerdžijama" iz Perleze. Zanimljiv podatak je da su im u Perlezu smestili šest golova u mreži, a kraj Tise novih pet. Da je bilo malo više koncentracije, mogao je još koji put golman Magda da vadi loptu iz mreže.

Izabranici trenera Branka Savića, u ovoj sezoni su i momci sa druge strane bili njegovi učenici, izvrsno su otvorili utakmicu. Čedomir Tomčić je već u drugom minutu proigrao Strahinju Ilića, a ovaj rutinski poslao loptu kraj nemoćnog Magde i postigao svoj jubilarnji 10. gol u sezoni. U 16. minutu se Ilić našao u ulozi asistenta, a Tomčić je šutirao sa petnestak metara, ali je sada Magda bio siguran. Mogao je Tomčić do gola i u 23. minutu, ali... U 29. minutu je Džajski oprobao šut sa dvadesetak metara, alije lopra otišla kraj gola. Nova asistencija Tomčića u 34.minutu i realuzacija Luke Krajinovića za 2:0.

U nastavku je, opet, Tomčić već posle par minuta bio u prilici, ali Magda izbija loptu u korner, a posle udarca iz ugla u gužvi je nespretno intervenisao Ješić i prosledio loptu u sopstvenu mrežu. Igrao se 70. minut, kada je Tomčić glavom prebacio loptu na desni bok, utrčao je Tomić i preciznim šutem pogodio suprotan ugao za 4:0. I kada se očekivalo da je završena golijada, Timčić je još jedanput uspešno asistirao i Mastilo prihvatio loptu, napravio par koraka i opalio po njoj, a Magda je samo malo okrznuo i potom je izvadio iz mreže.

OFK Bečej 1918 - Vojvodina 1928   5:0  (2:0)

Bečej: Gradski stadion kraj Tise. Bez gledalaca. Sudija: Nebojša Zeljković (Crvenla) 8. Strelci: Ilić u 2, Krajinović u 34, Ješić (autogol) u 58, Tomić u 70. i Mastilo u 90. minutu za OFK Bečej 1918. Žuti kartoni:Mastilo, Preradov (OFK Bečej 1918). Igrač utakmice: Čedomir Tomčić (OFK Bečej 1918).

OFK Bečej 1918: Barjaktarov -, Milin 7, Vorgučin 7 (od 68. Tatić -), Todorović 7, Preradov 7 (od 62. Hasičić -), Tomić 7,5, Mastilo 7,5, Ilić 7,5 (od 68. Tutnjević -), Krajinović 7,5, Tomčić 8, Tišma 7 (od 62. Mitrović -).

Vojvodina 1928: Magda 6, Kalajdžija 5,5 (od 62. Stojičić -), Balo 5,5, Ješić 5,5, Džajski 5,5 (od 46. Mišić 5,5), Rudić 5,5, Hovanec 5,5, Knežević 5,5 (od 62. Jeftić -), Živanov 5,5,  Miklić 5,5 (od 62. Bošnjak -), Popov 5,5.

Radnički 1912 2 : 0 1. Maj Ruma
Jedinstvo (SP) 3 : 0 Kozara
Bečej 1918 5 : 0 Vojvodina 1928
Radnički (Zr) 0 : 0 OFK Stari Grad
Feniks 1995 1 : 0 Omladinac
Mladost (NS) 2 : 0 OFK Vršac