Mladi rudar
Partizan

Očekivana pobeda Sloge

16.10.2016 Nikola Zagorica

Fudbaleri Sloge   ostvarili su treću uzastopnu pobedu, pošto su ( u okviru 8.kola Međuopštinske lige Aranđelovac-Topola) savladali  ekipu Budućnosti iz Blaznave rezultatom 6:0 i na taj način opravdali ulogu favorita u ovom meču. Od početka utakmice domaći su krenuli vrlo ofanzivno ka golu gostiju i već u prvoj polovini prvog poluvremena stekli prednost od četiri gola. U 8.minutu Dimitrijević je prošao po levoj strani i uputio centaršut, a Č.Petrović glavom sa 5 metara postigao vodeći gol. Isti igrač bio je u prilici samo dva mnuta kasnije, ali je njegov udarac sa 7-8 metara obranio golman gostiju. Domaći su duplirali prednost preko Jelesijevića, koji je posle solo prodora sa 10-ak metara savladao Takovca. Jelesijević se u 20. minutu našao u ulozi asitenta, a njegovo dodavanje V.Petrović sa 7-8 metara pretvorio u pogodak. Pet minuta kasnije golman gostiju je u svom šesnaestercu oborio Jelesijevića, sudija  dosudio kazneni udarac, a golman Sloge Lekić rutinski savladao svog kolegu, poslavši loptu na jednu, a njega na drugu stranu.

Drugo poluvreme donelo je manje uzbuđenja. Zadovoljni visokim vođstvom, Zagoričani su smanjili intenzitet svojih napada. Ipak, u 48.minutu, Miliić je šutirao sa 20-ak metara, golman gostiju na kratko intervenisao,a odbjenu loptu Č.Petrović pretvorio u gol.  Do kraja meča domaći su postigli još jedan pogodak. Vesić je asistirao V.Petroviću kome nije bilo teško sa 5 metara malo iskosa sa desne strane da postavi konačan reziltat meča.

Sloga (Zagorica) - Budućnost (Blaznava) 6:0

Igralište u Zagorici. Gledalaca oko 30. Dlegat:Dobrica Radojević (Žabare). Sudija:Đorđe Miljojković (Natalinci), pomoćnici:MIlica Aleksić (Žabare) i Katarina Ratković (Belosavci). Strelci:Čedomir Petrović u 8. i 48.minutu, Jelesijević u 16. Vladimir Petrović u 20. i 67.minutu i Lekić u 20.minutu iz jedanaesterca.

Sloga: Lekić, Miloš Stevanović, Dimitrijević, Vesić, Milan Stevanović, Gušić (od 46.Milić), J.Petrović, Gajić, Č.Petrović, V.Petrović, Jelesijević.

Budućnost: Takovac, Marković, Jovanović, N.Šević, Nikolić, Aleksić, D.Šević, Nedeljković, Cvetković, Dačić, Marjanović.