Stepojevac Vaga minimalcem do tri boda

Prvi meč 27. kola odigran je na terenu FS Beograda na Adi, a sastali su se nominalni domaćin Stepojevac Vaga i BASK. Ova dva tima se inače nalaze na vrhu tabele, Stepojevčani su četvrti, dok su gosti na trećem mestu.
Počelo je agresivno od strane domaćina u prvih 5-6 minuta, mogli su preko Vasića, a potom i Perendije da povedu. Potom je nastupilo zatišje, igra se uglavnom odvijala između dva šesnaesterca, a monotoniju je razbio Hebilji, uputivši drop-kik udarac sa ivice kaznenog prostora. Međutim bio je neprecizan, tek toliko da lopta završi na zaštitnoj ogradi iznad prečke gola domaćih. To je i bilo sve od današnjih aktera u nezanimljivom prvom poluvremenu.
Hebilji je u 49. minutu otvorio nastavak igre, šutirao je sa preko 20 metara, golman domaćih Blagojević je loptu vrhovima prstiju skrenuo u korner. Već u sledećem napadu uzvraćaju domaći preko Markova, njegov udarac glavom sa 5 metara završio je visoko iznad gola.
U 57. minutu se najzad zatresla mreža gostiju. Puletić je na 3 metra od gola pronašao Rosića, ovom je preostalo samo da taj dar kruniše pogotkom. Stepojevčani se posle pogotka ne povlače već nastavljaju sa napadima, a iz jednog takvog, posle asistencije Dimitrijevića, umalo Ristivojević nije savladao Koraća, bio je za malo neprecizan.
Gosti sa Careve ćuprije zadnjih 20 minuta preuzimaju inicijativu, a veoma blizu izjednačenja su bili u 73. minutu. Na Bašanovićev centaršut Vukmirović nije najbolje odreagovao, iz blizine je poslao loptu glavom, van okvira gola. Isti igrač, posle udarca iz ugla u 80. minutu, lepo šutira glavom sa 6-7 metara, ovaj put se odbranom istakao domaći golman. Gol domaćih visi u vazduhu, tri minuta kasnije Bašanović pogađa stativu šutem sa ivice kaznenog prostora, a odbijenu loptu Pađen sa svega nekoliko metara šalje nebu pod oblake.
Stepojevac se do kraja utakmice odbranio i ovom pobedom bodovno izjednačio sa Baskovcima. Naredne srede se igra vanredno kolo kada Stepojevac Vaga gostuje na Karaburmi, a BASK kući dočekuje Sremčicu.

STEPOJEVAC VAGA - BASK 1:0 (0:0)

STADION: SC FSB Ada Ciganlija. GLEDALACA: Bez prisustva publike. GL.SUDIJA: Vićentijević Dušan. POM.SUDIJE: Kojović Aleksandra i Šćepanović Bojana. STRELAC: Rosić 57.min (Stepojevac Vaga). ŽUTI KARTONI: Markov (Stepojevac Vaga), Lukić (BASK).
STEPOJEVAC VAGA: Blagojević, Gačić, Manov, Vasić (Rašković), Savić, Kapur, Rosić (Dimitrijević), Puletić, Perendija (Pejović), Markov, Ristivojević.
BASK: Korać, Milanović (Bašanović), Mihajlović (Pantelić), Rajković (Vukmirović), Ostojić, Lukić (Petrov), Mitrović, Antić, Pađen, Hebilji, Broćeta (Dacić).